Зварні металоконструкції

Зварні металоконструкції

Зварні металеві конструкції

Зварні металоконструкції – це конструкції, у виробництві яких використовується зварювання. Використання такихконструкцій відкриває велику кількість абсолютно нових конструкторських рішень. Вони полегшують виробництво і роблять його менш витратним. А також насичують величезною різноманітністю. Застосування зварювання в різних комбінаціях з литтям або поковками також збільшує різноманітність конструкцій для створення. Наприклад, зведення будівель і мостів, машинобудування і промисловість. Статистика стверджує, що на сьогоднішній день більше 90% конструкцій зі зграї виробляються, використовуючи зварні шви.

Основні переваги зварних конструкцій

При порівнянні клепаних конструкції зі зварними, останні мають значний ряд переваг:

 • економія металу до 20% в слідстві використання перетину і меншої ваги з’єднувального елемента;
 • зниження вартості виробів з металу за рахунок застосування порівняно недорогого обладнання та індустріального виготовлення;
 • висока герметичність зварних швів. Розраховується при виготовленні окремих зварних конструкцій. Наприклад, цистерни, трубопроводи баки та інші контактуючі з рідиною конструкції.

Види зварювання, які застосовуються найчастіше

Під час виробництва зварних металоконструкцій, найчастіше застосовуються три види зварювання:

 • ручне зварювання з використанням електродів;
 • напівавтоматичне зварювання;
 • автоматична дугова зварка.

Використання ручного зварювання актуально у виробництві невеликих швів. В тому числі розходяться в різні напрямки (коротких, криволінійних). Наприклад, при виготовленні металевих сходів. Даний вид зварювання ведеться в будь-яких положеннях, важкодоступних місцях, в яких використовувати інші способи важко. Недоліками ручного дугового зварювання вважається низька продуктивність і нестабільність якості шва. Але це безпосередньо залежить від кваліфікації та навичок зварника.

Напівавтоматичне зварювання відбувається за допомогою автоматичної подачі в місце зварювання електродного дроту одночасно із захисним газом. За допомогою газу гарантується захист розплавлених основних і електронних матеріалів від негативного впливу повітря.

При масовому або великому виготовленні металоконструкцій застосовують автоматичну дугове зварювання. Управління та подача присадочного матеріалу виробляються спеціальними механізмами, що збільшує продуктивність робіт.

Зварні металоконструкції та їх класифікація

Так як зварних металоконструкцій існує величезна кількість, то створили наступні класифікації.

За методом отримання заготовок розрізняють:

 • листові конструкції (резервуари, бункери);
 • штампозварні конструкції (зубчасті колеса, колінчасті вали);
 • кованосварние металоконструкції (ворота, паркани, огорожі);
 • літосварние конструкції (авіаційна промисловість).

За цільовим призначенням класифікують:

З’єднання зварних конструкцій

Залежно від класу зварних конструкцій застосовуються різні типи з’єднань зварних конструкцій. Виходячи з конструкційних особливостей існують такі види зварних з’єднань:

 • стиковий – найміцніший і поширений вид – виконуються практичний будь-яким видом зварювання;
 • нахлесточний – використовується під час зварювання листових заготовок – другий за міцністю тип з’єднання;
 • кутовий – виконується будь-яким видом зварювання способом плавлення – не призначений для робочих навантажень, виконує сполучні функції;
 • тавровий – найпопулярніший під час монтажу просторових конструкцій;
 • торцевий – використовується для зварювання тонких деталей;
 • прорізний (електрозаклепочний) – використовується для з’єднання двох деталей за допомогою установки спеціальної заклепки.

 Зварні конструкції і їх виробництво

Виробництво зварних конструкцій може бути, як одиничним, так і серійним, масовим. У першому варіанті металоконструкції відрізняються як розмірами, так і формами, основою тощо. Наявність спеціалізованих робочих місць не передбачається, а збірка відбувається спецінструментом і обладнанням.

У разі серійного виробництва використовуються спеціалізовані верстати. А також окреме робоче місце, як окрема стадія збірки.

При масовому виробництві задіюються якісні та сертифіковані установки і інструменти, навчений персонал. А також вироби повинні відповідати міжнародним стандартам якості.

Тому зварювання металоконструкцій, монтаж, різання металу, будівництво та інші етапи виробництва краще довірити професіоналам. Оскільки вони мають досвід роботи в даному напрямку і знають, що таке зварні конструкції.

Поделиться на своей странице социальной сети: