Зовнішні пожежні драбини

Зовнішні пожежні драбини з металоконструкцій

Зовнішні пожежні драбини передбачені для установки зовні будівлі. Це надійні стаціонарні пристрої, які здатні врятувати життя багатьом людям при виникненні пожежної або будь-який інший надзвичайної ситуації. Крім того, це обов’язковий елемент пожежної безпеки будь-якого багатоповерхового будинку незалежно від призначення будівлі: виробниче, суспільне або житлове.

Що таке зовнішні пожежні драбини і з чого вони складаються

Для ефективного проведення аварійно-рятувальних робіт використовують пожежні сходи. Тому, крім того, що дані пристрої повинні бути максимально безпечними, але і строго відповідати всім вимогам і нормативам законодавства про пожежну безпеку, санітарним нормам і стандартам. Тим більше, що такі конструкції перебувають під пильним наглядом пожежних інспекцій.

Сходи складаються з двох паралельних один одному металевих балок, з’єднаних між собою перфорованими ступенями. Такий вид ступенів використовується для запобігання ковзання на сходах.

На сьогоднішній день завод металоконструкцій «Mestro» виготовляє сходи з високоміцного і надійного металопрокату, часто це сталеві листи, арматура, швелери. Всі елементи з’єднуються між собою зварювальним методом або анкерними болтами. Також важливою умовою виробництва сходів є обов’язкове покриття всіх металевих елементів спеціальним антикорозійним покриттям, щоб уникнути появи іржі, корозії або інших пошкоджень.

Завдяки такій будові конструкції є безпечними і можуть бути використані при будь-яких погодних умовах і в будь-який час року.

Які бувають пожежні драбини зовнішнього типу

Залежно від наявності захисних огороджень зовнішні пожежні драбини з металевих конструкцій можуть бути:

  • відкритого типу. Такі пристрої мають майданчик для виходу, але не мають захисних огороджень. У зв’язку з цим їх висота не може перевищувати 3-х метрів.
  • закритого типу. Дані конструкції оснащені не тільки майданчиком для виходу, але і спеціальними захисними кошиками (огорожами).

Залежно від конструкційного рішення евакуаційні сходи зовнішнього типу можуть бути:

  1. Вертикальними – найпростіший варіант сходів. Їх можна використовувати для будівель заввишки не більше 20 метрів. Однак, починаючи з 6-го метра висоти повинні додатково комплектуватися огороджувальними пристроями для більшої безпеки. В основному використовуються для підйому пожежних на дах будівлі.
    • Гвинтовими – одна з різновидів вертикальних сходів. Їх для зовнішніх аварійно-рятувальних цілей використовують вкрай рідко.
  2. Маршовими:
    • Приставними. Найчастіше їх використовує в якості додаткового пожежного входи/виходу. Вони не монтуються на стіну, але приставляються до входу спираючись на колони. Єдина умова їх використання – другий поверх будівлі і не вище. Підходять для евакуації людей.
    • Багатопрогоновими. Вважаються найбезпечнішими серед всіх видів. Це однопрогонові конструкції, які мають зовнішній вигляд сходового маршу з обгородженою площадкою і перилами. Кут нахилу маршових прольотів може бути різним, залежно від довжини прольоту, висоти будівель, побажань замовника і т. д. Підходять для евакуації людей.

Нормативні вимоги до зовнішніх пожежних драбин

Існують спеціально розроблені стандарти, згідно з якими повинні проводиться пожежні евакуаційні сходи зовнішнього типу. У законодавстві передбачені:

  • мінімально можлива ширина сходів повинна становити 700 міліметрів;
  • мінімально можлива ширина щаблів повинна становити 250 міліметрів;
  • висота захисних огороджень на сходах маршового типу повинна бути не менш як 1200 міліметрів;
  • висота захисних огороджень на майданчиках повинна бути не менше 600 міліметрів;
  • відстань кріплення від стіни має бути не менше 150 міліметрів.

Також всі сходи не повинні мати гострих кутів, які можуть заподіяти поранення під час евакуаційної операції, а також повинні мати надійні кріплення зі стіною або балками для монтажу.

Крім всіх перерахованих вище вимог, обов’язковим також є випробування конструкцій відразу після монтажу, щорічні перевірки і капітальні ревізії один раз в 5 років. Перевірки включають в себе:

  • зовнішній ретельний огляд конструкції на предмет відколів і надламів металевих конструкцій;
  • перевірка стану антикорозійного покриття;
  • випробувальні навантаження і експерименти для виявлення евакуаційних параметрів;
  • занесення всіх етапів перевірки в спеціальні акти і протоколи.

Таким чином, зовнішні пожежні драбини з металоконструкцій – це обов’язковий атрибут будь-якого багатоповерхового будинку.

Поделиться на своей странице социальной сети: