Збірка шатрового даху

Шатровий дах

При будівництві будинку або будь-якого іншого споруди, що має в плані квадратне перетин, можна при виборі конструкції даху, звернути увагу на шатровий дах. Шатровий дах ідеально підходить для будівель такого типу.

Крім того, що шатровий дах має привабливий вигляд, вона ще й володіє відмінними аеродинамічними властивостями (добре справляється зі значними вітровими навантаженнями). Слід, тільки відзначити, що пристрій даного типу даху буде трохи складніше, ніж традиційні подвійні конструкції. Шатровий дах зовні схожа на піраміду, а скати її складаються з чотирьох рівнобедрених трикутників.

Елементи і вузли шатрового даху

  1. Коник даху – найвища точка конструкції, яка з’єднана кроквяними ногами
  2. Скати – похилі площини у вигляді рівнобедрених трикутників. Кут нахилу скатів даної конструкції може становити від 20 до 50 градусів. Але кращий ухил для конструкції робиться 35-40 градусів
  3. Кроквяна система – робочий каркас з різних елементів, який сприймає все навантаження не тільки від ваги покрівлі, але і несе на собі і рівномірно розподіляє вітрові та снігові навантаження з усією площі покрівлі
  4. Покриття дахове – покрівельний матеріал, який може застосовуватися у вигляді окремих аркушів або рулонів (шифер, руберойд, металочерепиця, ондулін та інші покрівельні матеріали)
  5. Звиси даху – виступає нижня частина конструкції на 350-500 мм за периметр стін будівлі, захищає стіни будівель від атмосферних опадів.

До початку облаштування шатрового даху потрібно скласти невеликий проект (ескіз). Без цього етапу обійтися буде важко, так як шатровий дах досить складна конструкція. Після вибору покрівельного матеріалу, визначається оптимальний нахил скатів, який має відповідати стандартам застосовуваного матеріалу. Для шатрового даху максимальний кут не повинен становити більше 45 градусів.

Визначається висота розташування конструкції вузла. Далі необхідно заміряти сторону підстави даху і нахил кута ската (залежить від покрівельного матеріалу). Шатровий дах вдає із себе піраміду, відстань від підстави до вузла коника і буде висотою розташування коника (застосувати теорему Піфагора чи знайти в інтернеті спеціальну програму). Таким чином, якщо знати всі дані параметри, то визначається розмір крокв, визначається площа скатів для придбання необхідного матеріалу.

Монтажні роботи по збірці конструкції

  1. Проводиться монтаж мауерлата, балок перекриття, лежень. Під мауерлат влаштовується горизонтальна гідроізоляція
  2. Після чітко по центру даху на лежень встановлюється центральна стійка і тимчасово раскрепляется декількома розкосами. Застосовується для вивірки схил, рівень
  3. Потім проводиться монтаж чотирьох центральних стропильних ніг. Вони скріплюються внизу з мауерлатом, а у верхній частині за допомогою накладок з металу. Натягується по кроквах шнур і проводяться роботи по монтажу кроквяної системи. Все кроквяні ноги додатково (при необхідності) зміцнюються стійками і ригелями
  4. Проводиться пристрій суцільної або розрідженої обрешітки (вид залежить від покрівельного матеріалу) одночасно з монтажем пароізоляції (якщо потрібно)
  5. Потім проводиться монтаж обраного покрівельного матеріалу. Шви і коник закривається декоративними елементами, придатними для покрівельного матеріалу. Влаштовується система водостоку.

Всі елементи шатрового даху влаштовуються з різних матеріалів, але наша компанія виробляє шатрові дахи тільки на базі металевих конструкцій.

Металоконструкції шатрового даху обов’язково проходять антикорозійну обробку. Правильно виконані роботи зі збирання конструкції – запорука її тривалої та надійної експлуатації на багато років.

Поделиться на своей странице социальной сети: