Застосування металу в будівництві

Людство вже 6 тисяч років дружить з металом. А ще довше займається будівництвом. Природно, що ці дві сфери інтересів людей злилися воєдино.

Серед чорних металів лідирують чавун і сталь, але в силу крихкості чавуну, в будівництві найбільше поширене застосування стали. Хоча і каналізаційні труби з чавуну – давня будівельна практика. Сталь застосовується в будівництві у вигляді металевих профілів і виробів зі сталі.

Металеві вироби в будівництві

Основні металеві вироби для будівництва наступні:

 • Сортовий прокат – стрижні і дріт;
 • Листовий метал;
 • труби;
 • Метизи-болти, гайки, шурупи, цвяхи, шайби, заклепки.

З сортового прокату круглого перетину найпоширенішим видом є арматура, без якої зараз не обійдеться жодне залізобетонний виріб, починаючи від фундаменту, закінчуючи плитами перекриттів. Стрижні застосовують для створення зварних решіток та огорож. Вони бувають круглого, квадратного, шестигранного перетину. Сталевий дріт широко використовується в якості допоміжного швидкого кріплення або для місцевого армування.

Металевий дріт

Дроти розрізняються:

 • За формою перетину – кругла, квадратна, прямокутна;
 • Способом захисту поверхні – неізольована, обміднений, оцинкована, луджена;
 • За пружності і твердості – м’яка «відпалена» і пружна «сталистого».

Листовий профіль

Листовий профіль буває тонколистовим і товстолистового.

Товстий лист, товщиною від 3-х мм застосовують в опалубках для бетонних робіт, зварювання різних ємностей. А тонкий лист широко використовується для покрівлі. Сталеві покрівлі дахів з оцинкованого або просто пофарбованого листа дуже популярні і надійні для приватного житлового будівництва. Відносно недавно стали широко застосовувати покрівлі з профільованого листа. На цих листах створюють поздовжні хвилеподібні вигини, завдяки яким покрівля навіть з вельми тонкої сталі, товщиною менше міліметра, набуває достатню жорсткість.

Сталеві труби застосовуються для подачі в житлові будинки і промислові будівлі води, газу, пара. За типом виготовлення вони бувають зварними або безшовним – суцільнотягнені, кататися. Зварні труби підходять для трубопроводів з невисоким тиском. А для більш відповідальних комунікацій з великими тисками переданої середовища беруть безшовні труби.

Металовироби

Метизная група-кріплення в будівництві потрібна для скріплення найрізноманітніших деталей. Якщо до застосування зварювання ніяка металоконструкція немислима була без заклепок, то тепер з метизів на перший план висунулися різьбові вироби: болти, гвинти, гайки.

Болти і гвинти розрізняють за формою своєї головки:

 • шестигранні;
 • циліндричні;
 • Квадратні;
 • Потаємні і напівпотайною;
 • Баранчикові.

Гайки за своєю формою також дуже різноманітні: шестигранні, квадратні, корончаті, ковпачкові.

У шайб різноманітності менше: круглі, квадратні і косі. Але дуже важлива група, іменована як пружинні шайби. Вони незамінні для стопоріння, т. Е.- запобігання самовільного розкручування різьбових з’єднань. Такі шайби бувають хвилясті, зубчасті і у вигляді одиночного витка спіралі. Останні називають Гровер на ім’я їх винахідника Грувера (Гровера).

Крім чорних металів, ніяке будівництво не відбудеться і без застосування кольорових металів і сплавів. Їх поділяють на легкі (алюмінієві, титанові) і важкі. Важкі метали та сплави – це в основному мідь, олово, цинк. Цинк широко використовують для корозійного захисту металоконструкцій, листів і труб. А мідь і алюміній вкрай важливі для електричної проводки в житлові будинки і промислові будівлі.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: