Важко уявити сучасні будівлі без використання закладних деталей. Ці елементи використовуються при будівництві будинків, торгово-розважальних центрів, офісів, а також промислових магазинів та інших будівель і споруд.

  1. Що таке закладні деталі
  2. Види закладних деталей
  3. Чому закладні деталі мають таку назву
  4. Особливості виготовлення закладних деталей
  5. Застосування заставних деталей
  6. Різниця заставних деталей за способом виготовлення
  7. Технологія виготовлення закладних деталей
  8. Захист від корозії

Саме закладні деталі, які використовуються в будівельній сфері, забезпечують міцне скріплення металевих конструкцій і надійно пов’язують залізобетонні елементи майбутньої будівлі з іншими металевими деталями, трубопроводом і різним устаткуванням, яке вимагає кріплення підвищеної міцності, оскільки має відчувати серйозні вагові та інші види навантажень .

Заставні деталі: що це?

Цей вид деталей складається з металевої пластини, до якої приварена арматура, один або кілька анкерів. Що стосується товщини таких пластин, то згідно з галузевими, а також державним стандартам, для їх виробництва можуть застосовуватися металеві листи товщина яких може варіюватися від 2 до 200 мм.

Така ж ситуація і з діаметром арматури і анкера. Залежно від передбачених стандартів і специфіки застосування їх характеристики і параметри можуть відрізнятися. Також на них може накочуватися або нарізатися різьблення. З цим нехитрим доповненням заставна деталь трансформується в комплектуючий виріб, який піддається регулюванню. Воно спрощує монтажний процес і скорочує терміни зведення будівельних об’єктів.

Прийнято розрізняти закладні деталі:

  • відкритого типу;
  • закритого типу.

Крім того, в залежності від розташування анкерних стрижнів щодо плоскої металевої пластини, їх прийнято розділяти на анкери:

  • перпендикулярні;
  • похилі;
  • паралельні;
  • змішаного типу.

Звідки така назва у заставних деталей?

Головною причиною цієї назви стала металева пластина, яку закладають в вироби з бетону або залізобетонні конструкції на стадії їх виробництва. Частина цих деталей розташовується на зовнішніх поверхнях таких виробів, як:

  • сходові прольоти;
  • бетонні плити;
  • блоки з бетону та ін.

При монтажі цих габаритних будівельних неметалічних елементів, завдяки закладних деталей їх можна зафіксувати, зваривши між собою.

Особливості процесу виготовлення

Конструкція закладних деталей на перший погляд може здатися простою, але процес їх створення трудомісткий і досить складний. Перша стадія виробництва – полягає у виборі відповідного листового металу відповідної товщини, а також розкрої цього листа на заготовки.

Для заставних деталей на виробництві викроюють квадратні, прямокутні, трапецевидні і ромбовидні пластини-заготовки.

Для отримання деталей потрібної форми їх вирізують з металевого листа стандартним методом. Якщо ж необхідно отримати елемент, розміри якого відрізняються великими розмірами, то застосовується різання за допомогою лазера і інше високотехнологічне обладнання.

На наступному етапі проводиться обробка кромок заготовки. Потім до неї приварюють анкери. Коли всі комплектуючі скріплені, деталі покривають ґрунтовкою, а також захисними матеріалами (часто для цих цілей застосовують цинк).

Це робиться з метою запобігання корозії на тих ділянках готового виробу, які залишаться відкритими навіть по завершенню монтажних робіт. Термін служби таких заставних деталей може обчислюватися десятками і навіть сотнями років.

На фінальній стадії виробництва таких заставних металоконструкцій на них наносять маркування і упаковують.

Де встановлюють закладні деталі

При здійсненні будівельно-монтажних робіт ці металеві елементи застосовуються там, де потрібно надійно з’єднати будівельні і технологічні конструкції з металу з залізобетонними виробами.

Заставні деталі часто застосовуються для:

  • встановлення колон;
  • монтажу профілів з алюмінію;
  • кріплення фасадів, пожежних металевих сходів і ЖБ-сходових маршів;
  • установки щогл для прожекторів;
  • установки вишок мобільного зв’язку;
  • будівництва різних гідроспоруд, дорожніх огороджень і багатьох інших операцій.

Сьогодні девелопери все частіше вдаються до використання сучасних технологій в будівництві масштабних і габаритних проектів. Крім міцності і надійності кожної будівлі не тільки будівельні компанії, але і майбутні власники цих об’єктів нерухомості звертають увагу на швидкість їх зведення. І закладні деталі сприяють тому, щоб будівництво займало мінімум часу, але при цьому готові об’єкти були надійними.

Ми переконані, що виготовлення таких важливих деталей потрібно довіряти виключно висококваліфікованим фахівцям, які в процесі виробництва дотримуються всі встановлені стандарти і норми якості. Таким виробником якісної і безпечної продукції з металу є завод металоконструкцій «Mestro».

З’єднувальні елементи для ЖБК – це заставні деталі. З їх допомогою частини збірних конструкцій кріпляться один одному, а зазначені сполучні сегменти сприяють підвищенню міцності споруд.

Спорудження ЖБК – невід’ємна частина будь-якого будівництва, а також ремонтних і відновлювальних робіт цього напрямку. Будь то житловий будинок або виробнича будівля: і там, і там, потрібні перекриття, сходи і т.д. Використання такого з’єднувального елемента або стяжки, дає можливість спорудити цільну стійку металоконструкцію, в якій арматурні сітки, балки, швелери та інші елементи повністю пов’язані між собою, що істотно підвищує не тільки міцність, але і стійкість будівель.

Заставні деталі за способом виготовлення

Заставні деталі Київ виготовлення За способом виготовлення розрізняють два види: штамповані і зварні.

Типова деталь зварного типу являє собою металеву пластину з привареними до неї анкерними стрижнями (поверхня може бути рифлена/гладка). Сварка здійснюється наскрізним монтажем, і в залежності від параметрів передбачуваного навантаження, вибирається оптимальний кут приварювання. Штампування використовується в тих випадках, коли виготовлення закладних деталей немає можливості виконати зі сталевої смуги.

Приварюють арматурні стрижні контактно-рельєфним або дуговим методом. Більш продуктивною вважається робота контактно-рельєфним методом, оскільки це більш вигідна технологія, яка дозволяє використовувати більш тонкі листи і економити на 30% більше сталі. Досягається ця економія за рахунок використання автоматизованого обладнання з програмним управлінням, що дозволяє здійснювати високоточну різку металу.

Технологія виготовлення закладних деталей

Київ закладні деталі виготовлення Технологічний процес виробництва деталей штампуванням передбачає можливість виготовлення з однієї смуги металу і пластини, і анкера.

Для установки штампованих деталей немає необхідності вдаватися до використання арматурних стержнів. А це означає, що в цьому випадку виготовлення металоконструкцій не вимагає застосування арматурного обладнання.

Крім того, закладні деталі, виконані способом штампування, легше, ніж зварні, так як виробляються з листів 4-5 мм завтовшки (замість 8 мм і вище).

Практикується випуск штампованих елементів полегшеного типу. Виробництво заставних деталей зазначеного виду сприяє зменшенню витрати металу на 10%.

Крім того, є категорія “закриті” і “відкриті”. У перших – кілька пластин підстави, які з обох сторін закривають анкерні стержні. Особливість: бетонуються у внутрішню частину конструкції.

У деталей другого типу також може бути кілька пластин, відмінність у способі закриття анкерів: вони закриваються тільки з одного боку. Та сторона, яка залишилася відкритою, приварюється до арматури сусіднього елемента залізобетонної конструкції.

Один з видів заставних деталей – анкерні болти. Вони використовуються при спорудженні залізобетонних підстав з метою кріплення металоконструкцій на фундаменті.

Такі металовироби як фундаментні болти можуть виготовлятися за розмірами замовника відповідно до креслень проекту.

Захист від корозії

Від корозії закладні деталі захищають за допомогою нанесення одного з видів покриттів: алюмінієвого, цинкового, лакофарбового (можливе використання комбінованого). Завдяки використанню антикорозійного покриття закладні деталі отримують істотне збільшення терміну експлуатації, також це сприяє підвищенню ступеня міцності залізобетонної конструкції.