Захист металевих конструкцій

Захист металевих конструкцій від корозії

Навіть метал можна назвати вічним. Незважаючи на свої чудові характеристики міцності, металу потрібна серйозна захист, щоб деталі будівельних конструкцій з металу не прийшли в непридатність. Захист металу від корозії – це те, про що ви повинні пам’ятати завжди, а особливо, в тих місцях, де у металу несуча функція.

Якщо поглянути на присадибну ділянку, то можна зустріти чимало металевих конструкцій, а також, окремих металевих елементів, яким потрібен захист від атмосферного впливу.

Фарбування

Але ж це не дуже вигідно купувати недешеву фарбу, щоб оновити господарські металеві споруди. Але і дешевої невідповідною фарбою користуватися – теж не найкраще рішення. Кожна металева конструкція вимагає особливі матеріали. Але ціна не є головним або єдиним критерієм для вибору.

Як кажуть фахівці, не завжди дорога фарба якісна, а дешева фарба – не може бути хорошою. Надійний захист металево конструкцій залежить від типу самого покриття, від фарби (правильно підібраною), технології підготовки підстави, способи нанесення захисних шарів.

Не можна назвати будь-якої єдиний спосіб підготовки металів перед фарбуванням, так як вони всі мають різні фізико-хімічні властивості. Необхідно враховувати ці властивості для вибору методу обробки. Як правило, часто використовуються сталь і цинк, алюміній. Сталь має різновиди: нержавіюча, вуглецева.

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь виготовляється з додаванням легуючих добавок, наприклад, хрому. У зв’язку з тим, що хром утворює захисну оболонку, а в подібному вигляді, стали не страшна корозія. Крім цього, хром допомагає поліпшити адгезію до фарби.

Вуглецева сталь

Що стосується вуглецевих сталей, то вони іржавіють досить швидко. Найбільше проблеми з іржею зустрічаються там, де підвищена вологість вірний супутник. Так як у них немає будь-якої самостійної захисту, їх необхідно покривати складами, які допоможуть захиститися від корозії.

Цинкове покриття

Уже давно не новина, що цинк стійкий до атмосферних явищ. Скориставшись цинковим покриттям, можна захистити сталь, схильну до корозії. Продуктами розпаду цинку утворюється міцна і непроникна захисна плівка. При відсутності кисню – буде відсутній і корозія.

Але, все ж, оцинковану поверхню буде не зайвим і пофарбувати, оскільки шар цинку має тенденцію зношування, що дозволить корозії залишити незгладимий слід на металеві конструкції.

Алюміній

Алюмінію додатковий захист не потрібна. При контакті даного кольорового металу з киснем, з’являється окісна плівка. Саме ця плівка допоможе захистити метал краще навіть найкращої фарби. Навіть той факт, що з часом алюміній посереет, загубивши свій початковий блиск – вам не треба буде переживати за його несучу здатність і цілісність. Якщо ви все-таки хочете продовжити блиск алюмінію, покривайте його спеціальним безбарвним лаком.

Але і алюміній не без недоліків. Алюміній не переносить лужне середовище, так що, якщо є місця, де присутня луг, то необхідно провести додатковий захист, або зовсім уникати подібних поєднань. Хоча, як правило, алюміній не піддається фарбуванню, а якщо і хтось вдається до такого кроку, то заради естетичних міркувань.

Пасивний та активний захист від корозії

Серед захисту від корозії розрізняють два різновиди – пасивну і активну. Пасивна – це шар лакофарбової оболонки, який дозволяє уникнути контакту металу і зовнішньої вологи / повітря. У складі спеціальних фарб входять інгібітори (або просто антикорозійні добавки), які уповільнюють процес окислення.

Фарби по металу

Найбільш часто використовувані фарби по металу – алкідні і синтетичні. Коли з цих фарб випаровується розчинник, на металі залишається тоненька плівка твердого покриття. Для забезпечення надійного захисту металу, необхідно, щоб ця плівка була ще більш стійкою до сонячного ультрафіолету. Крім іншого, в фарбу входить і пігмент, що і робить з неї фарбу, а не просте прозоре покриття.

Нітроемалі

Досить довго найкращим складом для захисту металевих конструкцій була швидковисихаюча нітроемаль. Але у цієї фарби завжди присутній недолік – гіперчутливість до вологи. При 70% вологості, плівка біліє, а потім і відшаровується.

Крім іншого, нітроемалі не переносять контакт з жирами, що відразу відкидає їх використання на кухні або в зоні барбекю. Також, на плівку негативно впливає невидима нам вібрація, яка властива просторовим металевих каркасів, та й не тільки.

Не рекомендується використовувати нітроемалі на масивних металевих деталях, оскільки подібні фарби не відрізняються еластичністю для витримування температурних розширень. Відразу стає очевидним неможливість нітроемалей надати надійний захист металу від корозії, тому для цих цілей дотримуються інших фарб, або обходяться і зовсім без них.

Фарби на бітумної основі

Щоб надійно захистити метали від корозії, можна скористатися фарбами на бітумної основі. Вони зручні у використанні, оскільки один шар цілком зможе захистити метали від корозії. Як правило, бітумні фарби полуглянцевие, або чорного кольору, або темно-сірого.

Кремнійорганічні емалі

Для захисту металу, який знаходиться в зоні підвищених температур, слід використовувати фарби, які здатні витримати тепловий вплив. До таких відносять кремнийорганические емалі, що володіють, крім усього, чистотою тону і яскравим блиском.

Водоемульсійні фарби

Якщо правильно підготувати підставу, то металеву конструкцію можна пофарбувати і водоемульсійною фарбою. Правда, перед цим буде необхідний товстий шар грунтовки, здатний захистити метал від корозії, а водоемульсійною покриття забезпечити лише додатковий захист.

інгібітори

У активних засобів захисту металів в складі мають бути присутні інгібітори, які визначають термін захисту від корозії. Фарби, які є активним засобом, набагато краще пасивних.

Метал, який захищений саме активними засобами, що не піддається корозії протягом 15 років. А пасивні засоби захисту діють лише 4 роки. Є, також і спеціальні антикорозійні фарби, в яких містяться біоактивні добавки. Ці добавки роблять покриття еластичним і стійким до високих температур.

Технології антикорозійного захисту

Зазвичай ні у кого не виникає бажання фарбувати металеві конструкції. Щоб не робити того, що не хочеться – рекомендується створити такий захист, яка допоможе зберегти метал як мінімум 7 років. Для цього буде потрібно дотримання декількох етапів: обробити перетворювачем іржі, нанести антикорозійний грунт, нанести фінішне покриття, яке володіє необхідними захисними і декоративними якостями.

Але, незважаючи на інструкції, майже ніхто не дотримується їх. Як правило, всі фарбують металеві конструкції фарбою, але хіба така псевдо захист зможе зберегти метал надовго? Можливо, три етапи – це занадто багато для такого захисту. Саме тому, ряд виробників пропонують варіант «3 в 1» – він і готує поверхню, і ґрунтує її, і забарвлює. Вони не тільки перевершують звичайні фарби по своєму ефекту, а й дозволяють скоротити час на виконання даної процедури.

Вибір фарби

Вибір фарби – це складна справа, яка може вирішити тільки професіонал. Тому, вам слід піти в спеціалізований магазин, де ви надасте всю інформацію про конструкції, яку збираєтеся пофарбувати, а професійний консультант дасть вам рекомендації, яку фарбу купити, а також як її наносити.

Один з головних критеріїв, які характеризують підставу – це цільове призначення цього підстави. Далі, необхідно знати, який це метал, який попереднє покриття було у цього металу, які умови експлуатації, на який термін потрібен захист, а також, масштаби роботи.

Тільки одне буде обов’язково об’єднувати вибір фарби – необхідна фарба з антикорозійними властивостями. Погодьтеся, що це дуже клопітно очищати металеву конструкцію від іржі механічним способом.

Якщо поверхню металу вже почала піддаватися корозії, але іржа ще не почала відшаровуватися, то вибирайте засіб захисту «3 в 1». Для підготовки до фарбування, вам необхідно буде лише очистити поверхню від бруду та пилу. При наявності жирних плям, приберіть їх, промивши лужним засобом.

Фарби «3 в 1»

Для найбільш якісного захисту, рекомендується використовувати засіб «3 в 1» як грунт. Для цього його необхідно розвести розчинником 10-25%. Наносимо три шари нерозведеної фарби з зазначеними технологічними перервами.

Але не варто сприймати буквально слова «фарбувати по іржі» якщо іржа на вашій металевої конструкції почала обсипатися шматками. Жодна фарба не впорається з цими відшаровуваннями. У цьому випадку необхідно використовувати шліфувальну машину, ну, або все зробити механічно за допомогою металевої щітки. Необхідно видалити всю відшарувалася іржу.

Найвимогливішій вважається листова сталь. Саме для неї необхідно найбільш якісний захист від корозії. Влітку покрівля може нагріватися до 90 градусів, а взимку охолоджуватися, опускаючись до негативної температури.

Щоб пережити подібні температурні перепади, захисний шар повинен бути дуже товстим, крім того, що він буде термостійкий і еластичний. Видаляємо всю іржу з металевої конструкції, наносимо кілька шарів грунтовки від корозії, а далі – 2-3 шари фарби по металу проти корозії.

Навіть під час пристойних досягнень в області лакофарбової промисловості, металева покрівля повинна періодично перевірятися на наявність вогнищ корозії. Чим раніше ви прийміть заходи – тим краще для вас.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: