Як побудувати навіс з полікарбонату

Як побудувати навіс з полікарбонату на металлококаркасе

Для того щоб побудувати у дворі просторий навіс з полікарбонату на металлокаркасе, потрібно розуміти наступне:

  • Металлокаркас повинен бути досить жорстким, щоб витримати зимову снігове навантаження і місцеві вітру, т. я. площа навісу велика і він працює як вітрило.
  • Розміри металоконструкцій відразу прив’язуються до розмірів листів полікарбонату.
  • Полікарбонат легкий, красивий, але відносно дорогий матеріал. Він не терпить недбалості, тому робота з ним повинна вестися акуратно на всіх етапах будівництва навісу і бажано з дотриманням технології монтажу.

Зазвичай стандартний розмір листа 12 * 2,1 м. У магазинах його ріжуть зазвичай кратно 3 (т. Е. 3, 6, 9 м), але часто пропонують залишки інших розмірів або є можливість домовитися з менеджером для придбання необхідного шматка. Полікарбонат відмінно транспортується в звичайній газелі в згорнутому в трубу вигляді (згортати тільки поперек поздовжніх сот, інакше лист просто зламається). При покупці, навантаження та розвантаження потрібно дуже уважно стежити за станом листа, т. К. Дуже часто саме на цьому етапі його дряпають.

Крім того, полікарбонат відрізняється за кольором, товщині (6, 8, 10, 12, 14 мм в залежності від площі і навантаження на лист) і відповідно ціною.

Монтаж полікарбонату

Для монтажу полікарбонату також будуть потрібні відповідно до кольору і товщиною листів полікарбонату:

  • Саморізи по металу (широке свердло на кінці), бажано з кольоровими головками, але можна і звичайні оцинковані, але вони більш помітні на тлі листа.
  • Стикувальний профіль для з’єднання двох листів між собою (це пластиковий замок, який спочатку кріпиться на металокаркас посередині саморізами, а потім в нього по краях укладаються листи полікарбонату і він замикається по довжині кришкою, яка фіксується при натисненні і міцно тримає листи).
  • Перфорована клейка стрічка. Вона проклеюється по різати краю з відкритими сотами і пропускає вологу назовні, але не пускає всередину профілю.
  • Оконтурювати профіль, який одягається поверх перфорованої стрічки в місцях відкритих сот. Профіль приховує стрічку і закриває доступ до стільників зовні.

Різати полікарбонат можна гострим ножем або болгаркою (бажано найтоншим диском 1-1,2 мм), але в цьому випадку стільники будуть забиватися дрібної білястої пластикової пилом, яку потрібно видувати з сот, що не завжди вдається. Не можна проводити зварювальні роботи, різати метал болгаркою так, щоб на полікарбонат летіли іскри, тому що вони миттю вплавляются в його тіло.

Навіс з полікарбонату на металлокаркасе

Для металоконструкцій в основному використовують профільні труби, які підбирають залежно від конструкції даху. Дах навісу може бути будь-якої форми, але найбільш часто використовують прямі карти або дугоподібні конструкції. Прямий навіс з полікарбонату простіше виготовити маючи під рукою болгарку та зварювальний апарат, для дугоподібних потрібно прокатати профільні труби на трубогібном верстаті по необхідному радіусу (дуга повинна бути абсолютно однакова).

При розрахунку навісу потрібно не полінуватися і намалювати карту даху і визначитися з розмірами. Обов’язково закласти нахил даху, достатній для стоку води і сходу снігу. Поздовжні труби, на які кріпиться лист, потрібно мати у своєму розпорядженні так, щоб краю листа (згадаємо ширина 2,1 м, але потрібно уточнити під час пріценіванія) потрапляли на середину профільної труби на стиках (ляжуть в стикувальний профіль, але за мінусом 1 см всередині профілю ) і виступали за каркас на 5-15 см (захист труб від дощу і межа міцності листа на вигин без каркаса). 2,1 м ділиться ще на три рівні частини і виходить ~ 70 см по осях між трубами кріплення. Це дозволить гарантовано виключити провисання листа під сніговим навантаженням.

При великих розмірах даху потрібно робити несучі ферми. Якщо навіс прямий, то це дві профільні труби з поздовжніми перемичками, якщо дугоподібний – ферми, найчастіше, споруджуються усередині частини радіусу.

Визначившись з розмірами даху, планується в яких місцях будуть встановлені опорні стійки. Часто з одного боку навіс просто кріпиться анкерами на стіну.

Монтаж стійок

Стійки (труби круглі або профільні достатнього діаметру і товщиною стінки не менше 2 мм) бетонуються в землю на глибину близько 70 см. Відстань між стійками визначається виходячи з конструкції навісу (зазвичай 2 -2,5 м, якщо ферми досить потужні, тоді по кутах навісу). Конструкція навісу може вариться як у висячому положенні, так і на землі, на рівному майданчику. Потім можна підняти конструкцію наверх і приварити до стійок. Всю конструкцію потрібно обов’язково грунтувати до монтажу полікарбонату, щоб навіс простояв довго не іржавіють. Дугоподібні конструкції буває правильніше зварити, зашліфувати, погрунтовать на землі, закріпити полікарбонат (так як нагорі свердлити і кріпити лист в профіль досить складно) і підняти на стійки (можна відразу передбачити елементи болтового кріплення, щоб не варити). Профільні труби не дуже важкі, лист теж, але потрібно чітко усвідомлювати порядок дій і мати достатньо людей для підйому, драбини або лісу.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: