Вогнезахист металоконструкцій
Вогнезахист металоконструкцій – це не примха, а реальна необхідність, без якої будівля з металоконструкцій не може бути здано в експлуатацію. Будь-які металево конструкції, а також легкі сталеві тонкостінні мають величезний мінус – втрата несучої здатності при пожежах. А так як обидва типи конструкцій дуже важливі і використовуються в більшості сфер будівництва важливо знайти рішення як усунути цей недолік.
Проблема полягає в тому, що при впливі дуже високих температур протягом часу, матеріал з якого виконані металоконструкції (найчастіше сталь), втрачає свою жорсткість і стає пластичною. Що, врешті-решт, призводить до того, що розміри самих металоконструкцій змінюються. Крім того, відбувається як руйнування, так і викривлення конструкцій з металу.
Важливо врахувати, що при температурах 500-550 градусів вище нуля за Цельсієм, конструкції зі сталі втрачають до 40% можливості витримувати навантаження. Вважається, що немає фіксованої величини температури, при якій металоконструкції втрачають несучу функцію. Це пов’язано з тим, що може бути різна температура нагріву, а також навантаження. Але, тим не менше, все одно кордоном вважається температура в 500 градусів за Цельсієм вище нуля.
Вогнестійкість, як вирішити цю проблему?
Для того, щоб металоконструкції відповідали всім нормам будівництва по вогнестійкості, необхідно провести спеціальну обробку. Вогнезахисна обробка, є, по суті, окремим етапом в будівництві з металоконструкцій. Вогнезахист гостро необхідна. В першу чергу для забезпечення безпечної евакуації людей на випадок пожежі в будівлі, де металоконструкції відіграють роль несучої конструкції.
Також вогнезахист необхідна для збереження матеріальних ресурсів. І, що важливо, це, в тому числі необхідно для того, щоб будівля відповідало все вимогам, а також нормам. Є різні способи вогнезахисту. І дуже важливо зробити вибір правильного методу, так як від цього залежить і якість вогнезахисної функції і також витрати і можливість їх мінімізації.
Яка може бути вогнезахист?
По суті, захист металоконструкцій від вогню можна розділити на два основних типу: активна і пасивна вогнезахист металоконструкцій.
- Перший тип полягає в адресно-аналогових системах. Це можу бути і пожежні сигналізації, і системи гасіння загорянь автоматичного типу. Також в цей тип входять спринклерні установки (водні) і системи видалення диму.
- Що ж стосовно пасивного вогнезахисту, то вона стосується безпосередньо самої будівлі і матеріалів. Наприклад, це можуть бути як облицювальні, так і теплоізоляційні спеціальні покриття. Тут вогнезахисну функцію виконують покриття. Суть захисту полягає в тому, що під дією високих температур реактивні покриття збільшуються і утворюють коксовий слів, який грає роль теплоізоляції.
За якими параметрами вибирають пасивні способи вогнезахисту?
Що відносно активного типу вогнезахисту, так все ясно. Системи вибирають відповідно до вимог по нормам чинного законодавства. А також, в залежності від величини приміщення, того, що в ньому знаходиться. І, звичайно ж, вибір часто може визначати вартість того чи іншого способу захисту від вогню.
А ось пасивний тип вогнезахисту, крім перерахованих вище характеристик, також визначається за такими параметрами:
- Поділ вогнестійкості за класами.
- Умови експлуатації, які визначаються по ETAG 018 а .
- І, нарешті, коефіцієнт видалення диму.
Фарби інтумесцентние типу, вогнезахисні штукатурки і вогнезахисні плити. Якщо говорити про фарбах, то їх незаперечні переваги – це дуже маленька товщина, а також вагова навантаження. Крім того, вони технологічні і вібростійкі, а також мають декоративні властивості. Можуть бути токсичні, але підійдуть для конструкції будь-якої конфігурації.
Вогнезахисні штукатурки мають величезний плюс у вигляді невисокої вартості. Також вони не токсичні. До всіх переваги можна додати екологічність і високий межа стійкості до вогню. Важливо врахувати, що можливо їх застосування не тільки всередині будівлі. Підійдуть для колон і балок.
Вогнезахисні плити мають особливо високий межа вогнестійкості. Крім того, до переваг можна віднести: ремонтоспособность, дуже висока вібростійкість, сухий спосіб монтажу . Плити не виділяють токсичних речовин, а також вони екологічні. І, що важливо, вони не впливають на метал конструкції, що сприяє виникненню корозії. Варто відзначити хороші декоративні властивості. Вогнезахист металоконструкцій такого типу досить затребувана для колон і балок.
Завод металоконструкцій Mestro – виготовлення металоконструкцій