Виготовлення шестерень на замовлення

Виготовлення шестерень

Досягнення сучасної науки і техніки дозволяють виробляти виготовлення шестерень з застосуванням новітніх технологій. Що ж таке шестерня? Це зубчасте колесо, яке обертається на осі або разом з нею і передає крутний момент. Шестерні або зубчасті колеса мають всіляку різновид, зокрема: циліндричну, конічну, червячную і інші. А за формою зубів бувають з прямими зубами (прямозубі), з косими (косозубиє) і у вигляді англійської літери V (шевронні).

Шестерні використовуються, як правило, парами з різною кількістю зубів, що дає можливість отримувати крутний момент в залежності від їх числа на провідною і відомою шестернях. Застосовуються зубчасті колеса в високонавантажених пристроях, де гладкі колеса або ремінна передача будуть прослизати.

Матеріали для виготовлення шестерень

З огляду на, що більшість зубчастих коліс використовуються в високонавантажених механізмах і агрегатах, то для їх виробництва застосовуються дуже тверді матеріали. Зазвичай шестерні будь-яких розмірів виробляються з заліза, бронзи, чавуну, вуглецевої сталі, а також спеціальної сталі, що має в своєму складі елементи ванадію, нікелю або хрому. Сучасні досягнення хімічної промисловості дозволяють в деяких слабонавантажених механізмах зубчасті колеса виготовляти з міцних полімерних матеріалів.

Способи виготовлення зубчастих коліс

Для виробництва шестерень, з урахуванням їх застосування, вибираються і методи виготовлення, з дотриманням головного принципу: великі шестерні виробляються литтям із чавуну або сталі. А для високооборотних агрегатів шестерні виробляються шляхом фрезерування, з доданням зубах необхідної твердості і стійкості до зношування.

Традиційне виробництво шестерень проходить кілька послідовних етапів, початковим з яких є виливання або вирізання заготовки з листового прокату, з подальшою нарізкою зубів на зубонарізний станочном обладнанні. А на заключному етапі здійснюється цементіровка робочих поверхонь шестерні.

Шестерні виробляються декількома способами:

 • Обкатился або зрізання, шляхом пошарового зняття металу;
 • Обкатился із застосуванням гребінки, яка знімає зайвий метал по всьому колу колеса;
 • Обкатился із застосуванням черв’ячної фрези;
 • нарізки зубів палацовий і дискової фрезами;
 • гарячого накочування, за допомогою зубонакаточного інструменту, що нагріває заготовку, а
 • потім вдавлюють форму для отримання зубчастого колеса.
 • обкатки в станочном зачепленні при виробництві конічних шестерень.
 • виготовлення шестерень за допомогою лазерного різання металу, новітнього методу, із
 • застосуванням високоточної оптоволоконного лазерного обладнання з числовим програмним управлінням.

Переваги лазерного виготовлення

Цей спосіб має ряд істотних переваг перед традиційним виробництвом зубчастих коліс:

 1. Шестерні виготовляються з будь-якими профілями зубів без використання дорогої оснастки.
 2. Оперативність виготовлення і швидке отримання вироби, завдяки високій швидкості різання за рахунок здатності лазерного променя вирізати шестерні за один прохід, і виключення з процесу виготовлення кількох технологічних операцій.
 3. Можливість виготовляти різну кількість високоякісних шестерень з різними профілями зубів і будь-якою конфігурацією.
 4. Висока точність у відповідності з кресленнями архітектора, оскільки похибка становить не більше десяти сотих міліметра.
 5. Можливість зберігати в незмінному вигляді фізико-хімічні та механічні властивості високолегованого металопрокату з нержавіючої сталі.
 6. Здійснення одночасної поверхневого гарту профілю робочої частини зуба.
 7. Мінімізацією механічної деформації вироби.
 8. Низька кількість відходів, завдяки раціональному розкрию металопрокату, який здійснюється високоенергічних лазерним променем.
 9. Скорочення виробничих витрат, особливо, коли виготовляється незначна кількість зубчастих коліс.
 10. Незначне термічний вплив на оброблюваний матеріал.

Технологія виготовлення за допомогою лазерного різання

Лазерне різання металу – технологічний процес набагато простіше і більш оперативний, оскільки з процесу виключаються деякі операції. Схематично процес виготовлення виглядає наступним чином. На першому етапі, на комп’ютері в спеціальній програмі розробляється креслення шестерні. Потім цей файл з кресленнями зубчастого колеса і зазначенням точних розмірів переноситься в комп’ютер верстата з числовим програмним управлінням. А далі на верстат завантажується лист металу необхідної товщини, і лазерний промінь вирізає виріб згідно з розробленим кресленням.

Тому виготовлення шестерень слід замовляти на підприємствах, що мають сучасне лазерне обладнання та верстати з числовим програмним управлінням.

Поделиться на своей странице социальной сети: