Виготовлення фланців по кресленнях

Виготовлення фланців

Фланець досить поширена і широко використовувана з’єднує деталь, тому виготовлення фланців виробляється на багатьох підприємствах, що мають необхідне обладнання.

Що ж собою являє фланець? Це деталь, яка застосовується в парі з аналогічною деталлю і має плоску форму, зазвичай круглого, квадратного або трикутного виду з отвором в центрі для з’єднувальних елементів. Також у фланці передбачені отвори для болтів або гвинтів, за допомогою яких стягуються два фланця між собою, міцно з’єднуючи, таким чином, трубопровідну арматуру, різноманітні вали або обертові деталі.

Область застосування фланців

З’єднання за допомогою фланців називається фланцевими з’єднаннями, і є одними їх найбільш використовуваних в народному господарстві. Адже зроблені з їх допомогою з’єднання дуже міцні, забезпечують герметичність, відносно прості у виготовленні і довговічні у використанні. В основному їх застосовують в п’яти категоріях робіт:

  1. З’єднання між собою трубопровідної арматури.
  2. Сполучень різних валів.
  3. Зчленувань обертових деталей.
  4. З’єднання коробчатих корпусних деталей.
  5. Використання в якості фітингів, як різновиду фланців.

Види фланців

З огляду на широке застосування фланців, починаючи від водопроводів, газопроводів і закінчуючи складними агрегатами, механізмами і машинами, промисловістю виробляються досить різні їх види для застосування в кожному конкретному випадку. За способом використання вони бувають розтрубними, накидними, комірцевої, різьбовими, наскрізними і вільними. Також промисловістю випускаються нестандартні фланці, які застосовуються для з’єднання валів та корпусних деталей.

З огляду на широке застосування і різноманітність форм і видів фланців, то для їх виготовлення застосовується кілька поширених технологій з використанням гарячого штампування, гнуття з сталевого прокату, газового різання, кування, відцентрового шлакового лиття та лазерного різання металу.

Особливості виготовлення фланців за кресленнями

У підприємств і окремих замовників, при використанні нестандартного обладнання, виникає потреба у фланцях, виготовлених за власними кресленнями. Для цього замовник подає виконавцю всі необхідні розміри. Далі, на підставі цих даних, інженери-конструктори і технологи розробляють детальну технологічну карту. При виробництві фланців за кресленнями, вони виготовляються штампуванням, куванням, литтям, рубкою і гнучкою листового сталевого прокату, з остаточним доведенням на токарному, фрезерному й свердлильно станочном обладнанні. Який або які методи застосувати, і в якій послідовності вирішує технолог по узгодженості з замовником. Найчастіше при виробництві фланцевих з’єднань для нестандартного обладнання, доводиться виготовляти індивідуальну інструментальну оснастку, а також штампи або форми для лиття. Тому при незначній партії, випуск нестандартних фланців для замовника обходиться дорого.

Виходом з цієї ситуації є виготовлення металевих фланців за допомогою лазерного різання листового металу.

Виготовлення металевих фланців за допомогою лазерного різання листового металу

В сучасних виробництвах лазерне вирізання фланців з металопрокату є основним способом, яким віддається перевага, враховуючи що:

  • лазерна різка дозволяє виробляти фланці не тільки за індивідуальними кресленнями, іноді дуже складним, але також виготовляти їх в одиничних кількостях за низькою ціною і при високій якості вироби;
  • вирізання фланця і пророблення отворів для стягають гвинтів, виконаних шляхом марнотратства сталевих листів вузьконаправленим лазерним променем, дозволяє отримати бездоганні дотичні поверхні, що забезпечує бездоганну герметичність соединяемой трубопровідної арматури;
  • при використанні різання металів лазером, значно зменшуються терміни виготовлення фланцевої продукції, а виріб виробляється з максимально можливою точністю;
  • застосування лазерного розкрою дає можливість виготовляти фланці з дотриманням строгих виробничих стандартів, що згодом дозволяє забезпечити механічну міцність, надійність і довговічність фланцевих з’єднань;
  • металеві фланці, виготовлені за допомогою лазерного різання листового металу, з огляду на можливості для покращення якості готових виробів і високу точність, дозволяють застосовувати їх на трубопроводах з високим тиском і при роботі в агресивних середовищах;
  • сучасне лазерне обладнання, як правило, ріже листовий прокат з вуглецевої сталі товщиною до 30 мм, нержавіючої сталі до 20 мм і алюмінію до 12 мм, при точності позиціонування 0,01 мм, що дає можливість виготовляти більше половини всіх видів існуючих фланців.

Незважаючи на простоту конструкції, до фланців пред’являються високі вимоги до якості, точності і міцності. Тому виготовлення фланців під силу тільки виробництвам із сучасним технологічним обладнанням.

Поделиться на своей странице социальной сети: