Вибір огорож
Дуже часто перед нами постає питання – а чи не забагато ми платимо за обраний нами товар або послугу? Таке ж питання виникає і у більшості замовників при виборі огорож або металоконструкцій. І це нормально. Чи не нормально тільки те, як саме деякі з них відносяться до економії, в результаті економлячи самі ж на собі.
Економія або якість
Так що ж ми з Вами тоді повинні знати, щоб c одного боку заощадити, а з іншого – щоб не втратити в якості або не нарватися на шлюб або обман? Спробуємо далі розібратися. Для цього нам потрібно зрозуміти з чого складається ціна, від чого вона залежить, а також які каверзи і приховані дефекти нас з Вами можуть очікувати при монтажі конструкції. Для тих, хто не хоче витрачати час на подальше вивчення всіх деталей, ми дамо нашу раду відразу тут –
Вибирайте компанію-підрядника не по низькій вартості виробу, а за якістю її робіт і зручності Вашої роботи з нею!
Якщо Ви замовляєте конструкцію не для кого-то, а для себе або свого бізнесу, то обов’язково майте на увазі, що спроби зайвої економії на практиці дуже часто призводять замовників до необхідності дуже скоро ремонтувати або взагалі частково міняти огорожу! Таким чином, Ви згодом набагато більше витратите на ремонт або переробку, ніж заощадите зараз. Будьте впевнені, що низька ціна – це привід не для Вашої радості, а скоріше привід для настороженого ставлення до такої пропозиції!
Адже погодившись на пропозицію по супер-ціні дуже великий шанс, що це не Ви будете економити на металоконструкції, а компанія-підрядник буде намагатися заощадити на Вас! Вибір огородження можна сміливо порівняти з вибором автомобіля чи побутової техніки. Вони виробляються в різних країнах, різними компаніями. При цьому нас не дивує, що деякі стоять в рази дорожче інших, практично нічим не відрізняються, але зроблених в іншому місці. І нам всім зрозуміло, чому там така різниця в цінах.
Серед огорож ситуація практично ідентична, т. К. Відмінностей тут ніяк не менше!
МІФ №1 – Все огорожі однакові і відрізняються тільки ціною
Більшість замовників чомусь повністю в цьому переконані, тому даний міф дуже поширений. Багато хто вважає, що більшість огорож однакові і відрізняються у різних виробників тільки ціною. Ви в цьому теж все ще впевнені? Зараз ми Вам доведемо зворотне і покажемо по можливості, в чому ж тут різниця. Тільки з першого погляду все огорожі схожі один на одного. Схожі вони між собою тільки по своїй суті і за зовнішнім виглядом, але не більше ніж. Тим часом відмінностей вкрай багато, вони є в кожній деталі і професіоналам їх видно при першому ж погляді.
Відмінності в огорожах залежать в основному від компанії-підрядника, т. К. Саме підрядник визначає фурнітуру і метал, з яким працює, методи монтажу (зварювання, складання, їх комбінація або щось ще), методи і якості підгонки комплектуючих (або відсутність цього), методи кріплення конструкції до несучих частин будівлі і професіоналізм своїх монтажників, як мінімум. Погодьтеся, вже набралося чимало факторів, досить помітно впливають на Вашу конструкцію. Далі ми розглянемо деякі з тільки що перерахованих факторів.
Фактори, що впливають на металоконструкцію і її вартість
Кожен підрядник працює з певним набором фурнітури (часто обмеженим невеликим асортиментом), строго визначеними інструментами і методами обробки металу, з певними типами і товщиною металів, визначеними і обмеженими способами монтажу і т. Д. Багато підрядники рекомендують для монтажу тільки те, що є у них в асортименті і не завжди можуть запропонувати щось інше, що виходить за ці рамки. Тому від вибору підрядника залежать по суті всі інші нижченаведені чинники.
Фурнітура та комплектуючі
Фурнітура та комплектуючі – вони впливають як на естетику, так і на якість і надійність конструкції. Різні підрядники працюють з різним набором фурнітури і їх постачальниками – у кого-то вона більш красива, у кого-то простіша, у кого-то універсальна і зручна, а у кого-то просто “найдешевша”. Хтось із підрядників буде готовий підібрати для Вас потрібну фурнітуру, хтось це вже заздалегідь зробив, а хтось працює тільки з тим, що у нього є в наявності. Відповідно, від правильно обраної фурнітури досить серйозно залежать надійність, краса (естетика) одержуваної конструкції. Наприклад, огорожа тільки від однієї заміни фурнітури може вийти або витонченим і акуратним, або виглядають грубо і не дуже красиво. Фурнітура впливає як на якість конструкції, так і на її ціну. Причому не завжди найдорожча фурнітура є найнадійнішою або красивою. Таким чином, фактор правильного вибору фурнітури вже знаходиться в списку основних, але він все ж ще не найголовніший.
Тип і якість монтажу
Тип і якість монтажу – зварювання, складання або комбінований. Збірка – простий і дешевий, але також менш надійний і не дуже естетичний метод. При такому методі кріплення конструкція не виходить монолітною, всі стики видно, вони не настільки міцні і довговічні. Даний метод виправданий хіба що-тільки в комбінації зі зварюванням і тільки в конструкціях (наприклад, з дерев’яними складовими), де однією зварюванням обійтися просто не можна. Збиранням найчастіше обмежуються ті, хто не вміє працювати зі зварюванням, включаючи сюди і самостійну “бюджетну” збірку.
В інших же випадках найбільш надійний і довговічний спосіб монтажу – монтаж зі зварюванням!
Але навіть сварка у багатьох монтажників і зварювальників різна. Хтось зварюванням працює як ювелір, хтось “не зовсім акуратний”. Хто зварює всі з’єднання повністю (як найчастіше і належить), а хтось тільки частина стику або шва. Хтось кладе зварений шов рівно, хтось, м’яко кажучи, не зовсім. Хтось робить по можливості зварювання прихованої (невидимої обивателю), а хтось кладе її там, де йому це зробити простіше і швидше, т. Е. На самому видному місці. Ось саме по такого роду нюансам і відрізняється професіоналізм одних працівників від непрофесіоналізму інших.
Якісний монтаж
І, зрозуміло, як наслідок якісний монтаж в більшості випадків буде коштувати помітно дорожче, ніж той, що “на швидку руку”, т. К. Грамотний монтаж однозначно складніше, він більш трудомісткий і вимагає більше часу і витратних матеріалів. Таким чином, фактор якості монтажу ми беззастережно ставимо на перше місце за важливістю, т. К. Навіть дуже якісну і красиву фурнітуру або металоконструкцію можна з легкістю зіпсувати її неякісним монтажем! Методи монтажу до несучих частин.
Тут теж, як Вам це не здасться дивним досить багато різних способів і монтажу, і економії на ньому (за Ваш рахунок або в рахунок якості). Деякі монтажники, наприклад, “кріпляться”, так як вміють і там, де їм це зробити простіше, замість того, щоб закріплювати конструкцію точно в потрібному місці і найкращим для конструкції, а не для монтажника способом. При цьому в залежності від місця і матеріалу, куди потрібно закріпити конструкцію в кожному конкретному випадку вибирається свій найбільш підходящий і правильний метод монтажу.
Наприклад, набагато простіше закріпити конструкцію до звичайного бетону, дещо складніше і довше до бетону, покритому тієї чи іншої плиткою, а найбільш складний з поширених варіантів – закріплення конструкції до бетону, який при цьому закритий вентильованим фасадом (т. К. Між фасадом і бетоном може перебувати до 10 см і більше порожнього простору). / Звертаємо Вашу увагу, що кожен з вищенаведених випадків буде “коштувати” монтажникам абсолютно різних витрат за часом і коштами, а так само і вартість монтажу одного і того ж по конструкції огорожі може кардинально відрізнятися від випадку до випадку.
Це Ви повинні знати і розуміти!
Але навіть до найпростішого матеріалу конструкцію можна закріпити по-різному. Для прикладу візьмемо звичайний бетон. Є найпростіший і дешевий, але одночасно і самий Ненадійний спосіб з усіх – кріплення конструкцій через звичайні дюбелі і саморізи. Деякі монтажники як це не дивно так і роблять. А деякі народні умільці примудряються кріпити огорожі і їх деякі зовнішні частини навіть за допомогою звичайних заклепок! На нашу думку естетики це ніяк не додає, скоріше навпаки. Один з відповідних методів кріплення огорожі – на звичайні розпірні анкери. Але найнадійніший на сьогодні метод кріплення в бетон, який застосовується в будівництві все частіше – хімічний анкер. При цьому за допомогою хімічних анкерів можна жорстко фіксувати опорні частини конструкції як в воді, так і в пористих і пустотілих матеріалах!
Таким чином ця технологія універсальна і дозволяє не боятися закріплення конструкції, навіть, наприклад, на даху, де є ймовірність при свердлінні отвору для кріплення пошкодити гідроізоляцію. Технологія кріплення хімічним анкером, зрозуміло, в рази дорожче попередніх вищеописаних способів і вимагає як наявності спеціального інструменту, так і досвіду роботи з ним. Але зате вона дає при монтажі незаперечні переваги, багаторазово більшу гарантію на якість, надійність і довговічність кріплення Вашої конструкції до підлоги, стін і навіть стель!
Ви вже, напевно, здогадалися, що ті компанії, які пропонують Вам найнижчі ціни навряд чи будуть використовувати для Вас даний метод. Звідси вартість огорожі в компанії, що виробляє монтаж правильно і грамотно буде швидше за все вище, ніж в компанії, яка використовує найпростіші і дешеві способи монтажу. Також відзначимо, що це якраз саме те, що швидше за все буде за замовчуванням приховано від Вас і Вашого погляду монтажниками, але що однозначно відіб’ється згодом на конструкції, яка рано чи пізно розбовтається у Вас після її введення в експлуатацію.
Завод металоконструкцій Mestro