Швидкомонтовані збірні будівлі з металевих конструкцій

Швидкомонтовані будівлі

Будинки з металоконструкцій зводяться дуже швидко. Приватний будинок можна підвести під дах за пару тижнів, а величезні торгові центри будуються за два-три місяці. Висока швидкість робіт має велике значення для приватних забудовників і бізнесу. Це головна причина підвищеної уваги до будівель з металоконструкцій.

Швидкомонтовані будівлі будуються за готовим архітектурним проектам або за індивідуальними замовленнями. Елементи конструкції виготовляються в заводських цехах і доставляються на будмайданчик вантажним транспортом.

Етапи будівництва

Першим етапом будівництва є зведення фундаменту, який може бути заглибленим і незаглибленного. Більшість збірних споруд не має підвалів і цокольних поверхів.

Під металевий каркас будують монолітні фундаменти. Невеликі одноповерхові будови, призначені для тимчасового проживання, зводять на вирівняною майданчику, без будь-якого фундаменту.

Елементи каркаса (металеві балки, колони, металеві ферми, рами) з’єднують на болти. Деякі деталі нерозбірних конструкцій зварюють. У будівлях великої площі покрівлю підтримують металеві колони, частота установки опор залежить від ваги і форми даху.

Металокаркаси розбірних будівель збирають тільки на болти, що дозволяє легко демонтувати будову і перевезти його в інше місце. На будівельному майданчику виділяють ділянки для роботи кранів вантажопідйомністю від 15 до 50 тонн.

Стіни зводять з сендвіч-панелей. Для складів, цехів, гаражів, виробничих будівель і торгових центрів використовують панелі з обшивкою із сталевого листового профілю. Метал покритий полімерною емаллю, яка не боїться вологи і перепадів температур, не вицвітає від сонячних променів. Для будівництва приватних будинків підходять панелі з обшивкою з ДСП, ОСП, цементно-стружкової плити.

Технологія швидкомонтованих будівель

В технології швидкомонтованих будівель також використовується незнімна опалубка з пінополістиролу. Але такий спосіб будівництва менш популярний, якщо основою будівлі є металевий каркас.

Модульні будівлі також відносяться до швидкомонтованих конструкцій. Їх збирають з блоків-контейнерів, побудованих в заводських цехах. Модуль складається з металевого каркаса, на якому закріплені сендвіч-панелі. У контейнері є двері і вікна, внутрішня і зовнішня обробка. З таких блоків зводять одно- і двоповерхові будинки. Досить з’єднати модулі між собою, поставити дах, і будівля можна заселяти.

Підприємства продають готові стандартні модулі, або роблять їх на замовлення відповідно до індивідуальних проектами. Модульні будинки завжди затребувані, з них будують гуртожитки і підсобні приміщення в вахтових селищах, офісні будівлі, невеликі магазини і фельдшерські пункти в сільській місцевості. Каркасні будиночки купують приватні забудовники і використовують їх для тимчасового проживання, зберігання інвентарю та матеріалів під час будівництва котеджу. Термін експлуатації модульних будівель становить 5 років. Стандартні модулі мають однакові розміри (6 * 2,5 * 2,5 м). У продажу є блоки меншого розміру, в яких висота стелі становить два метри.

Переваги будівель з металоконструкцій

  1. При зведенні будинків не використовуються водні розчини і рідкі суміші, тому будівництво можна вести в зимову пору року.
  2. Металеві каркаси і панелі витримує будь-які перепади температури.
  3. Розрахунковий термін служби будівель становить 50 років.
  4. Будинки мають високу сейсмостійкість і можуть витримати навіть дев’ятибальною землетрус.
  5. У будинках і виробничих приміщеннях можна встановлювати будь-яку систему опалення.
  6. Швидкомонтовані будівлі стоять недорого (у порівнянні з цегляними, панельними, монолітними і дерев’яними будинками).
Поделиться на своей странице социальной сети: