Швидкомонтовані будівлі – основні типи та сфери застосування

Швидкомонтовані будівлі

Стислі терміни будівництва – основна перевага будівель подібного типу. Технології будівництва швидкомонтованих будівель передбачають різні конструкторські рішення, які дозволяють отримати цілий ряд будівель з певними характеристиками.

Типи БМЗ

БМЗ можуть бути каркасного або модульного типу. Як каркас використовуються наступні матеріали:

  • металоконструкції;
  • конструкції з деревини;
  • легкі металеві конструкції з перфорованим профілем.

Каркас збирається з уніфікованих елементів шляхом зварювання і болтових з’єднань. Технологія будівництва не передбачає використання “мокрих процесів”, що дозволяє здійснювати будівництво при мінусових температурах.

Модульні варіанти БМЗ будують з використанням готових елементів – модулів. Модулі виготовляються в умовах промислового виробництва і доставляються на будівельний майданчик в готовому вигляді. Монтаж такої споруди полягає в установці модулів на підготовлену площадку.

Кожен з цих типів будівель надає мінімальне навантаження на фундамент. Це значно знижує витрати на його облаштування. У будь-якому випадку, витрати на влаштування фундаментів для будівель модульного і каркасного типу, значно менше в порівнянні з спорудами, споруджуються за традиційними технологіями. Найчастіше для подібних будівель використовуються наступні типи фундаментів:

  • стрічковий. Виготовляється шляхом заливки бетонної суміші в опалубку;
  • у вигляді суцільної залізобетонної плити. Може бути виконаний у вигляді монолітної плити, або у вигляді укладання готових плит;
  • стовпчастий. Виконується у вигляді окремих бетонних блоків розташованих за певною схемою;
  • у вигляді гвинтових паль. Після закручування в тіло паль заливається бетонна суміш і виконується обв’язка ростверком.

Огороджувальні конструкції швидкомонтованих будівель

Внутрішні і зовнішні стіни, покрівля, перекриття – все це відноситься до огороджувальних конструкцій. Вони діляться на зовнішні і внутрішні. Перші призначені для захисту споруди від кліматичних факторів – другі виконують функцію зонування внутрішніх приміщень будівлі. В основі всіх огороджувальних конструкцій лежить багатошарова система, що складається з листових матеріалів і утеплювача.

Огороджувальні конструкції можуть бути збірними і монтуватися пошарово на готовий каркас, а можуть бути виконані у вигляді готових сендвіч – панелей. Як правило така панель складається з двох шарів певного листового будівельного матеріалу між якими розміщується утеплювач. Вибір огороджувальних конструкцій для того чи іншого будинку визначається умовами експлуатації будівлі.

Для виробництва зовнішніх огороджувальних конструкцій найчастіше використовуються сендвіч – панелі з профільованого настилу, листів OSB, ДСП, ПВХ. Як утеплювач найбільш ефективними матеріалами вважаються пінополіуретан і пенополіізоціанурат. Крім цього часто застосовується мінеральна вата і скловолокно. Випускаються панелі мають певні параметри по довжині, ширині і товщині. Від цих параметрів безпосередньо залежить вага панелі і її теплоізоляційні характеристики.

Сфера застосування і актуальність технології

Існуючі технології будівництва дозволяють зводити об’єкти з висотою приміщень в 10-12м. і внутрішніми прольотами в 20-24м. Що стосується сфери застосування подібних технологій будівництва, то вони можуть застосовуватися, практично, в будь-якій сфері.

Відчутна економічна вигода від застосування технології спостерігається в сфері будівництва будівель комерційного призначення. Саме тому левову частку сучасного ринку займають торгово-розважальні комплекси. Друге місце за масштабами застосування даної технології займають об’єкти промислового призначення. Значну частину займають об’єкти агропромислового сектора: тваринницькі комплекси, теплиці, приміщення для сільськогосподарської техніки та ін.

Будівлі подібного типу – найбільш ефективний варіант для зведення магазинів, заправок, офісів, павільйонів, житлових будинків. Важливим фактором, що впливає на популярність швидкомонтованих будівель, є можливість реєстрації об’єкта в якості тимчасового. Тобто, значно спрощується юридична складова оформлення об’єкта нерухомості.

З огляду на переваги швидкомонтованих споруд, можна впевнено говорити не тільки про їх актуальності, а й великі перспективи на майбутнє.

Поделиться на своей странице социальной сети: