Шпренгельні ферми і балки

Для збільшення висоти ферми, ефективно використовувати шпренгельні ферми і балки, такий маневр в будівництві проводиться завдяки додатковим опорних балок з металоконструкції. Вони сприяють збільшенню жорсткості всієї системи і мають цілий ряд характерних переваг.

Шпренгель – це стрижнева конструкція в будівельній механіці, вона складається з основних елементів і додаткових, для зменшення зовнішнього навантаження на згинальних моментах. Шпренгельних ферма прибирає внеузловую навантаження, залишаються тільки зусилля на розтягування і стиснення, так як шпренгельні розпірки працюють лише на навантаження, яка виникає в межах їх прольотів.

Шпренгельные фермы

Простіше кажучи, шпренгельні балки, що представляють собою комбінацію з двох-або трёхпролётной нерозрізний балки. Нижня і верхня балка служать каркасом для шпренгельної конструкції або ферми. Сама назва «Шпренгель» взято з німецької мови і доречно означає розпирати.

Головні види шпренгельних конструкцій

Якщо коротко, то виділяють одноярусні і двоярусні шпренгелів, які можуть входити як до складу основної ферми, так і до складу шпренгельної конструкції. При цьому, металеві стрижні можуть бути загальними як для основної ферми, так і для шпренгелі.

Таким чином, стрижнева система виробляється двох видів:

 1. З одного стійкою для прольоту в не менше 12 метрів;
 2. З двома стійками для прольотів від 12 до 18 метрів.

Проводять і більш складні конструкції для величезних прольотів, які являють собою чергування цих двох основних видів. Можна сказати, що призначення ферми буде визначати її форму, так само як вид основного матеріалу покрівлі. Для полікарбонатною даху можуть використовуватися одні шпренгельні балки з стрижневий сталевої арматури, а для металочерепиці з матеріалу іншого діаметру, зовсім інший довжини і нахилу.

Призначення шпренгельних металевих балок

Дану технологію прийнято вважати найбільш продуктивною, за рахунок раціонального використання металоконструкцій. Шпренгельні ферми грають роль допоміжного раскоса для зварений чи збірної системи металевої ферми.

До того ж, сама шпренгельних балка, може цілком виконувати функцію пояса, який утворює контур ферми. Всередині знаходиться металева решітка, що складається зі стійок і розкосів. По суті, сама конструкція дуже проста, до того ж, вузол утворюється шляхом з’єднання одного елемента з іншим за допомогою звичайних вузлових фасонок.

Сенс додаткових шпренгельних балок полягає в монтажі металевих стрижнів, що працюють на стиск і розтяг. Тому що в звичайній фермі пояс-балка працює на вигин.

Як допоміжна ферма, шпренгельні балки будуть ефективно передавати навантаження в вузли стандартної ферми.

Сфера застосування металевих ферм

Перш за все, стрижневі ферми використовують у випадках, коли потрібно перекривати великі прольоти. Так як ферми шпренгельні зазвичай утворюють трикутні елементи, їх приєднують до основних несучих елементів будівельної металевої конструкції.

Як результат, такі металоконструкції дозволяють створити довговічні і надійні навіси, накриття та міцні структури для дахів. З цією метою широко застосовуються в будівництві:

 • Промислових будівель, складів;
 • Торгові центри;
 • Ангари, вокзали;
 • Навіси, альтанки, дахи приватних будинків;
 • Спортивні стадіони, торгові павільйони;
 • Опори ліній електропередач.

Аналогічно використовуються в приватному будівництві, при спорудженні металевих ферм.

У чому переваги шпренгельної системи

Як відомо, використання шпренгельної ферми з металу помітно зменшує зусилля в стержнях ферми, при цьому немає ніякої необхідності для збільшення розміру або ваги основної стаціонарної конструкції. Що є основним козирем в будівельній галузі. Будь-які архітектурні та дизайнерські рішення можуть стати реальністю.

Шпренгельні балки з металу мають цілу низку позитивних моментів:

 • Можливість створювати надійні накриття для великогабаритних і широких будівель;
 • Висока пожежна безпека.
 • Сприяє жорсткості металоконструкції.
 • Прискорюють темпи будівництва, завдяки готовому каркасу.
 • Ні високих вимог до грунту.
 • Здатні локально збільшити несучу здатність при нерівномірному навантаженні.

З конструктивної точки зору використання шпренгельних ферм і балок, допомагає збільшити надійність покрівельного будови і підняти в кілька разів несучу здатність всієї конструкції. Як в промисловому, так і в приватному будівництві це може відігравати вирішальну роль.

Провести виміри, за розмірами зробити креслення, а тільки після виготовити і зібрати, саме такій послідовності ще до монтажу вимагають шпренгельні ферми і балки.

Завод металоконструкцій Mestro