Сегментні металеві ферми
Металеві сегментні ферми, як правило, застосовуються при будівництві покрівель і навісів в цивільних і промислових будівлях. Їх основною особливістю є надійність, що досягається за рахунок посилення конструкції за допомогою перехресних з’єднань. Округла форма прольотів дає можливість зібрати легку покрівлю з мінімальною кількістю додаткових матеріалів. Це істотно знижує собівартість будівництва будь-якої конструкції.
Застосування і основні особливості сегментних ферм
Сегментні металеві ферми найчастіше застосовуються для створення каркаса покрівлі. Вони розраховані на постійну розподілене навантаження, через що зверху на них можна кріпити тільки дахове покриття. Також не рекомендується встановлювати на ферми такого типу важкі підвісні стелі.
Основною перевагою сегментних ферм є мінімальна вартість витратних матеріалів.
Металоконструкції такого типу раніше ставилися до промислових, але з роками їх стали використовувати і в цивільних будівлях. Вони ідеально підходять для:
- Покрівлі в альтанках відкритого типу;
- Перекриттів зони паркування автомобіля у дворі приватного будинку;
- Зведення даху над частиною присадибної ділянки;
- Будівництва тераси.
Термін експлуатації металевих ферм становить від 50 років, але при правильному монтажі і обробці спеціальними засобами, що протидіють корозії, вони можуть прослужити набагато більше. Конструкції сегментного типу збираються на місці, так як в готовому вигляді мають великі габарити.
Встановити сегментні ферми може не тільки професійний будівельник, а й кожен, хто хоч раз мав справу з ремонтом і будівництвом. Для цього достатньо просто слідувати інструкціям від виробника. На стадії розмітки і часткової збірки вивіряються всі параметри майбутньої конструкції, через що помилитися буде досить складно. Ферми кріпляться на напрямні за допомогою простих металовиробів. Зварювання при цьому використовується вкрай рідко і тільки при особливої необхідності.
Розрахунок сегментних ферм виробляється на стадії замовлення виходячи з розмірів майбутньої покрівлі, навантаження на неї і ряду інших чинників. Варто враховувати вагу перекриття. Наприклад, для подальшого облицювання покрівлі краще використовувати легкі матеріали по типу профнастилу. Це дозволить заощадити на самих фермах і напрямних, які можуть бути тонше.
Переваги сегментних ферм
- Невелика вага. В сегментних фермах використовується зміна з трикутних решіток на хрестові розтягнутого типу. Це дозволяє забезпечити максимальну жорсткість. Самі перемички при цьому можуть мати невелику товщину. Для порівняння, майже всі ферми інших типів, що застосовуються при складанні покрівель, будуть в рази важче.
- Використання на великих об’єктах. Ширина сегментних ферм може досягати 100 метрів. Через це їх часто використовують в промислових проектах. Довжина покрівлі при цьому може бути абсолютно будь-який.
- Простота монтажу. Ферми встановлюються на напрямні і скріплюються між собою дуже швидко.
Металеві конструкції такого типу не застосовуються при зведенні горищних перекриттів. Вони розраховані тільки на постійні спрямовані навантаження. В теорії їх можна використовувати для покрівель з надбудовою, але для зміцнення отриманої конструкції піде дуже багато матеріалу, що здорожить об’єкт в кілька разів.
Сегментні ферми прості у використанні, надійні і довговічні, що дуже важливо при будівництві будь-яких об’єктів – від невеликих альтанок до величезних торгових комплексів.