Розрахунок металевих конструкцій

В даний час металеві конструкції широко застосовуються у всіх галузях промисловості. Переважна більшість всіляких інженерних об’єктів складаються з металоконструкцій, які є основними опорно-несучими складовими всіх областей будівництва.

Основними перевагами металоконструкцій є:

  • Простота у виготовленні;
  • Невелика вага;
  • Простота складання і монтажу металоконструкцій;
  • Швидкість і зручність споруди;
  • Легкість транспортування;
  • Точність в проведенні розрахунків;
  • Надійні експлуатаційні характеристики;
  • Довговічність використання.

Розрахунок металоконструкцій

У процесі розрахунку металоконструкцій, основною проблемою, яку необхідно брати до уваги, є можливість корозії металу в майбутньому. Близько чверті всього кількості металу в світі, за один рік руйнується під впливом корозійних процесів. Як, правило, витрати пов’язані з ремонтом або заміною металевих елементів будь-якої конструкції перевищують первісну вартість металу. Тому вкрай важливо знайти найбільш підходящий метод боротьби з корозією металевої конструкції.

Наша компанія, за багато років успішної практики володіє хорошими навичками боротьби з проблемою корозії. Для розрахунку металоконструкції слід брати до уваги не тільки характерні особливості певного металу, а й враховувати умови, в яких конструкція буде експлуатуватися.

Перед виготовленням металоконструкції будь-якої складності первинним завданням є розрахунок міцності конструкції з металу. В процесі виконання проекту нашими фахівцями завжди береться до уваги вплив корозії, розрахунок металоконструкції з урахуванням корозії здійснюється за допомогою додавання до розрахунків потрібних коефіцієнтів запасу.

Прийняті норми розрахунку металоконструкцій діляться на три граничних стану:

  • міцність;
  • Деформації і коливання, викликані порушеннями несучих елементів;
  • Тріщини, утворені внаслідок впливу несприятливих кліматичних умов.

У розрахунку металоконструкцій ми виконуємо всі необхідні вимоги норм і стандартів, враховуючи при цьому, щоб величини напруги, деформації та можливих тріщин конструкції не перевищували граничних значень, які характеризують граничні стани і визначаються нормативними документами та умовами технічного проектування металоконструкцій.

Програми для розрахунку металоконструкцій

Головною умовою якісного, довговічного, функціонального і, головне, безпечного будівництва є правильне планування. На сьогоднішній день створення будівельного плану – одне з найважливіших напрямків в даній діяльності. І якщо ще кілька століть назад всі розрахунки, креслення і схеми доводилося створювати і прораховувати вручну, то сьогодні завдяки спеціальному програмному забезпеченню потрібно лише ввести вихідні дані, запустити розрахунок і отримати готовий результат.

Серед усього розмаїття подібних програм, в статті відзначимо безкоштовні онлайн і оффлайн помічники, які обов’язково знадобляться вам в роботі.

  1. Калькулятор металопрокату . Щодо просте, але в той же час, функціональне додаток, яке без зусиль розрахує вага прокату в залежності від використовуваного типу металу. Спочатку в програму інстальовані профілі для розрахунку бронзи і чавуну, алюмінію та міді, нержавійки та латуні, титану та чорної сталі. Вам достатньо вказати ввідні дані, а програма автоматично все розрахує і видасть зведення. Перевагою програми є можливість враховувати не тільки тип, а й форму металу – коло, стрічка, шестигранник і так далі. Крім того, вас приємно порадує простий і нехитрий інтерфейс.
  2. Калькулятор металу . Програма, яка має онлайн і оффлайн (для установки на комп’ютер) версії. Онлайн версія – прекрасний ресурс для проведення розрахунків металоконструкцій тут і зараз. А десктоп версія – для тих, хто не має постійної можливості для виходу в Інтернет. Тут ви можете вибрати необхідний метал, сортамент, розрахувати вагу і довжину виробу. Крім того, програма зберігає історію розрахунків, а також надає доступ до Марочник металів і необхідним ГОСТам по металопрокату і металовиробів. Також можна додати віджет калькулятора металу на свій сайт.
  3. Онлайн-калькулятор Металобаза . Інструмент, що дозволяє легко прорахувати погонні метри, масу або обсяг необхідного матеріалу. Розробники стверджують, що результати розрахунків є орієнтовними, адже софт працює за принципом складання мас, але допоможуть визначити довжину необхідної металевої заготовки або допоможуть зорієнтуватися у виборі машини потрібного тоннажу. Серед різноманітних опцій ви може вибрати щільність вашого металу, хоча за замовчуванням встановлена ​​7850 кг/м 3 . Крім того, завдяки можливості змінювати щільність, можна проводити розрахунок не тільки металу, але і деревини, пластику та інших матеріалів.
  4. Калькулятор металопрокату онлайн Простий, функціональний і безкоштовний онлайн-ресурс для виконання необхідних розрахунків металоконструкцій, наприклад, розрахувати питому вагу або довжину металопрокату. Мінімально допустима похибка, мінімум дій з вашого боку і необхідні результати готові. Детальна інструкція Metcalc допоможе не помилитися при введенні даних. Крім того, онлайн доступні і довідники ГОСТу.
  5. Онлайн-калькулятор Сопромат. Ресурс передбачає розрахунок рам, ферм і балок . Завдяки використанню Методу Кінцевих Елементів можливі розрахунки будь-якої складності. Програма постійно оновлюється, тому користувачам доступна завжди актуальна версія софта. Простий графічний інтерфейс не зажадає від вас спеціальних знань для користування. Крім того, ви завжди можете розраховувати на технічну підтримку. Приємним бонусом стане версія міні, в якій можна працювати на смартфоні або планшеті в браузері Opera. Одним з переваг програми є експорт креслення.

До безкоштовних опцій програми відносяться – розрахунок переміщень, побудова епюр N і розрахунок реакції опор. Доступ до інших функцій купується окремо і коштує близько 16 гривень на добу.

Софт, який використовується для розрахунку металоконструкцій , а також для аналізу їх міцності, підбору перетину, вузлових переміщень, незамінний помічник. Незважаючи на те, що безкоштовні програми мають обмежений спектром утиліт, вони все ж користуються великим попитом. Програми з розширеними настройками найчастіше необхідні професіоналам, а стандартний набір утиліт допоможе в написанні дипломних робіт і проектів студентам.