Різка листового металу

Різка листового металу

Різка листового металу, є однією з основних робіт по обробці різного типу металів. Вона необхідна для багатьох завдань. По суті, різання металу – це досить складний технологічний процес, завдяки якому з металевого листа можна зробити деталі або ж заготовки. Також, такий тип обробки застосовується для поділу металевого листа на частини необхідного розміру.

За допомогою різних видів різання, можна як зробити безвідходне виробництво, так і виготовити деталі нестандартної форми або розміру, задавши будь-які параметри. Така робота виконується на спеціальному обладнанні – верстатах (плазмові, токарні, лазерні та багато інших типів). Підбирається обладнання з необхідною технологією, для типу металу, а також завдань (наприклад, складність деталі, кількість). Для великих масштабів, промислового значення, найчастіше застосовують лазерну різку листового металу.

Газокиснева і гідроабразивна різання металу

Газокисневого різання заснована на властивості металу, яке полягає в згорянні в технічно чистому кисні, якщо температура більше тисячі градусів за Цельсієм. Технологія полягає в тому, що по лінії, де повинен бути розріз метал прожигается. У той же час видуваються продукти згоряння з порожнини різу. Перевага такого типу – можливість проводити різання металу великої товщини.

Згинання. Матеріал при такому вигляді різання руйнується на молекулярному рівні. Технологія полягає в тому, що основним ріжучим елементом є стисла струмінь води, в якій є домішки кварцового піску. Головна перевага в мінімальної деформації, а також в можливості застосування до будь-яких металів і сплавів. На відміну від термічних методів, фізико-хімічні властивості оброблюваного матеріалу не змінюються. А також не відбувається оплавлення країв зрізу і, в тому числі, зварювання місце зрізу.

Фрезерна і токарна обробка

Різка на токарному верстаті один з найбільш затребуваних видів. Це пов’язано з рядом переваг. По-перше, доступна вартість таких робіт, по -друге, можливість обробки різних металів, чорних, і кольорових, латуні і, навіть пластмас. Така можливість є завдяки тому, що можна вибрати різні різці під кожен матеріал і завдання. Крім того, різка металу на токарному верстаті досить точна і має майже безвідходне виробництво. Металева стружка підлягає переробці для повторного використання.

На другому місці після токарного оброблення за популярністю і переваг варто фрезерна обробка. Це механічна обробка. Вона також володіє достатньою точністю і швидкістю виготовлення. За допомогою фрезерної обробки є можливість виготовити навіть складні конструкції і дуже об’ємні деталі.

Плазмова і лазерна обробка

Плазмова різка застосовна навіть для високо- і низьковуглецевих видів стали, а також інші види сталі, металів і сплави. Її технологія полягає в генерації плазмотроном ріжучої дуги. Це забезпечує якісний і високоточний розкрій. Завдяки таким перевагам, дана технологія обробки поширена, як для складних, але невеликих замовлень, так і для машинобудування, суднобудування і різних промислових виробництв.

Лазерне різання металу. Це сучасний і високотехнологічний тип обробки різних видів металу. Її технологія полягає в тому, що резонатор створює пучок світла. Такий пучок має хвилю певної довжини і фокусується на необхідному ділянці. Все це забезпечує розплав матеріалу виключно в необхідної локації. За останні роки саме така технологія стала найбільш затребуваною для обробки металів. Це пов’язано з великим рядом переваг, які часто пріоритетнішою плюсів інших типів різання металу.

Чому все частіше вибирають лазерну різку металу?

Всі причини в незаперечних переваги:

  • Така різка дуже економічна, як для замовника, так і для виконавця.
  • Універсальність.
  • Раскройка таким способом підійде для різних сплавів і металів.
  • Краю не вимагають додаткової обробки після різання.
  • Високоточна технологія.
  • Мінімальна робота людини, що знижує ризики пов’язані з людським фактором.
  • Можливість виготовлення деталей будь-якого рівня складності.

Крім усього перерахованого вище, товщина зрізу мінімальна, а це дуже важливий фактор для якості майбутнього виробу. Деталі після лазерного різання практично відразу готові до подальшого використання. Але, варто враховувати, що є обмеження в такій технології для металів з властивостями, що відбивають. Різка листового металу майже будь-якого типу за допомогою лазера буде виконана дуже швидко і з максимальною якістю.

Поделиться на своей странице социальной сети: