Просторові ферми

Просторові металеві ферми

Просторова ферма – конструкція, яка широко використовується в багатьох сферах будівництва і не тільки. Вона базується на спеціальних інженерних каркасах з жорстких стійок. Стійки зв’язуються між собою, що дозволяє економити матеріали при проектуванні за рахунок грамотного використання доступних ресурсів. Головною перевагою просторових ферм вважається те, що конструкція здатна перекривати великі прольоти і служити стійким каркасом для інших споруд. З урахуванням, що кількість підтримок і ступенів залишається мінімальним, просторова ферма відрізняється легкістю і практичністю.

Такі конструкції монтуються, в основному, на несучі стіни. Крім цього, можна зустріти комбінації просторових ферм з бетонними і металевими колонами. Монтаж здійснюється за раніше розрахованим схемам, які виконуються професійними інженерами. З плану і схем можна чіткіше зрозуміти наступні кроки в експлуатації просторової ферми і загальні характеристики каркаса.

Для виготовлення деталей, стрижнів і стійок просторової ферми використовуються жорсткі метали. Іноді існує потреба в більш легких конструкціях, які виконуються з алюмінію. Металеві ферми досить популярні, оскільки матеріал в основі робить їх довговічним і універсальним рішенням для багатьох завдань. Їх можна легко і швидко встановити і демонтувати. При цьому, сталь досить економний варіант для побудови конструкцій такого масштабу. Однак для того, щоб споруда використовувало всі доступні ресурси раціонально, розрахунок просторових ферм повинен проводити тільки професійний фахівець. Він може більш чітко врахувати мета, для якої будується конструкція і подальші завдання, покладені на просторову ферму. До того ж, не малу роль грає і надійність потенційного вироби, а його безпеку для людини.

Особливості конструкції просторової ферми

Ферма будується зі спеціальних стійок і стрижнів. Вони з’єднуються між собою і утворюють практичний каркас. Кріплення деталей вибирається інженером згідно інших особливостей проекту, матеріалів і т. Д. Відповідно до правила, за яким з’єднуються між собою труби і металеві профілі, просторові ферми бувають:

  • трикутні;
  • полігональні;
  • Трапецоідние.

Вірний розрахунок просторової ферми базується на попередньо вирахувати рівнянні балансу. У ньому, інженери чітко визначають як буде вести себе конструкцій при впливі на неї ваги всіх деталей і інших факторів зовнішнього середовища. Таким чином вивчаються, опорні реакції просторової ферми, а також її проекції, тиску і інші нюанси.

Область застосування просторових ферм

Просторові ферми є важливою частиною будівництва. Вони активно використовуються для спорудження кульових і купольних покриттів банків, цирків, виставкових павільйонів і навіть деяких храмів.

Крім того, просторові ферми, знайшли своє застосування і для споруд промислових областей. Найбільш ефективним вважається використання таких каркасів для облаштування ангарів, аеропортів і заводів або їх деяких ділянок.

В цілому, конструкція настільки універсальна і гнучка, що зустріти її можна буквально в будь-якій сфері життя людини. Так як ферма виготовляється з металу, вона може бути самих різних розмірів і габаритів, що дозволяє проектувати каркас практично будь-якої форми. Одним з найбільш наочних прикладів використання просторової ферми вважається дирижабль.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: