Плазмове різання металу
Плазмове різання металу має проходити якісно і правильно, а тому важливо звертатися до компанії, яка зможе забезпечити максимально добрий результат за короткий час.
Плазма – спеціальний іонізований газ, який має у своєму складі електрично заряджені частинки. Цей газ має відмінну властивість – він проводить напругу. Іонізація газу відбувається під час його нагрівання, при цьому рівень іонізації зростає пропорційно. У центрі зварювальної дуги газ:
- досягає 5 000 – 30 000 градусів,
- має величезну електропровідність,
- яскраво світиться і взагалі схожий на типову плазму.
Плазмовий струмінь, який експлуатують для зварювання та різання отримують у спеціальних плазмотронах, які нагрівають газ та іонізують його у призначених для цього камерах.
Плазмове різання у світовій практиці називається просто – РАС. Усього існує 2 методики різання:
- плазмово-дугова:
- плазмовий струмінь.
Перший використовується різання всіх предметів, а другий лише неметалів. Залежно від того, який тип різання було обрано, можна буде підібрати матеріал для обробки. Важливо! Не варто експлуатувати плазмовий струмінь для різання металу, ефективність такого методу нульова.
Плазмотрон
Плазмотрон – це спеціальний пристрій, який є предметом плазмового різання. У корпусі цього виробу міститься невелика камера у формі циліндра. На виході є канал, який створює стислу дугу. З заднього боку прикріплений зварювальний стрижень.
А ось між наконечником та електродом запалюється попередня дуга. Це необхідно, оскільки без цих дій не буде можливості домогтися збудження дуги, яка розташовується між матеріалом, що розрізається, і електродом. Робота починається з моменту, коли дуга виходить із плазмотрону і стосується смолоскипа. Починається різання. Цей процес досить трудомісткий, але для справжніх професіоналів він не складає труднощів. Плазмова різання металу – не така складна, як може здатися на перший погляд, а, проте, без цієї функції просто неможливо обійтися в сучасному металобудуванні.
Плазмоутворюючі гази
Іноді під час різання можна зустріти плазмоутворюючі гази, які суттєво впливають на різання. Від складу плазмоутворюючого середовища в більшості випадків залежить:
- встановлення покажчика теплового потоку в зоні, де обробляється метал, а також густини струму, що міститься всередині;
- обсяг енергії тепла в широкій межі;
- регулювання показника поверхневої напруги, хімічного складу та в’язки матеріалу, який необхідно розрізати;
- контроль глибини шару, що насичений азотом;
- характеристика хімічних та фізичних процесів роботи в зоні, де відбувається металообробка;
- захист від потік, які досить часто виникають на металі та інших сплавах;
- встановлення хороших умов для виносу із порожнини розпеченого металу.
Більше того, робота деяких технічних параметрів предметів, необхідних для різання безпосередньо залежить від умов середовища, в яких відбувається робота.
Плазмоутворююче середовище
Мало знати про те, як працює плазмове різання металу, необхідно правильно підбирати комбінацію газу для того, щоб створити відповідне плазмоутворююче середовище, в якому можна працювати і не переживати про можливі наслідки. До уваги потрібно також брати вартість матеріалів, а також собівартість проведеної операції різання.
Для того щоб вручну або напівавтоматичною технікою обробити корозійні прояви, а також машинно та вручну провести обробку міді та алюмінію, необхідно використовувати середовище, в якому розташовано багато азоту. А низьколегована вуглецева сталь добре піддається різанню в кисневому середовищі, яке в жодному разі не використовується під час розрізання металевих виробів.
Плазмове різання
Багатьох цікавить питання переваг плазмового різання, неможливо не відзначити наступні моменти:
- Універсальність. Плазмова дуга – це універсальний засіб, за допомогою якого можна розрізати практично будь-який виріб, що цікавить нас, і будь-який матеріал. Входить сюди й чавун із холодно канатним листом.
- Для металу, який має середню висоту та товщину тривалість процесу різання буде максимально швидким та зручним.
- Різання виходить якісним, без сколів, що дуже часто дає можливість не піддавати матеріал додаткової обробки.
- Під час роботи з плазмовою дугою повітря не забруднюється.
- Перед різкою немає необхідності попередньо прогрівати металевий виріб, що зменшує час різання та пропалювання сплаву.
- Безпека робіт обумовлена тим, що під час різання немає необхідності використовувати балони з газом, які є потенційно вибухонебезпечними.
Незважаючи на те, що плазмове різання має ряд переваг, багато сучасних заводів металоконструкцій і компанії використовують газове різання. Зумовлено це тим, що для них вона більш звична та легка у використанні. Наша ж компанія намагається використовувати тільки лазерне різання металу, оскільки вона сучасна і дає можливість застосування з максимальною безпекою та гарним результатом.
Багато компаній, чомусь, вважають за краще використовувати газове різання металу, зумовлюючи це тим, що воно більш ефективне, в той час, як плазмова має ряд своїх недоліків:
- Складність конструкції плазмотрону та його висока вартість. Через це підвищується і собівартість різання металу.
- Невелика товщина нарізки – трохи більше 10 див.
- Гучність під час розпилювання, що пов’язано з газом, який буквально вилітає з плазмотрона.
- Необхідність правильно обслуговувати агрегат.
- Неможливість приєднання до одного плазмотрона кількох різаків для ручної обробки.
Багато замовників і компаній вважають ці недоліки менш серйозними. Але вважають за краще не використовувати цей метод тільки з причини – він достатньо:
- витратний,
- трудомісткий,
- вимагає грамотного спеціаліста.