Підкранові балки, їх призначення?

Підкранові балки – це підйомно-транспортні системи. Вони мають пряме призначення для локального переміщення великогабаритних і важких вантажів. Такі балки розташовуються безпосередньо всередині приміщення. Ще одна назва такої системи – мостовий кран.

Найчастіше для такого типу підйомно-транспортних систем, використовують наступний матеріал: сталь і залізобетон. А основна градація полягає в різниці діапазону середньої вантажопідйомності. Така конструкція збірна і складається з наступних елементів:

Основна діюча частина. Тобто несе міст.
Механізм, головне завдання якого приводити систему в рух. А також забезпечувати потужність даної системи.
Візок. Вона виконує завдання перевезення вантажів, рухаючись вздовж несучого моста.

Конструкція мостових кранів, дійсно дуже проста. Але при якісному виконанні – надійна. Крім того, є можливість вибрати в залежності від тяжкості вантажів, які потрібно переміщати.

Функції і типи

Така система, вважається одним з обов’язкових елементів, для облаштування промислового приміщення зсередини. Незалежно від висоти, форми ферм і будь-яких інших показників, все підкранові балки виконують одну і ту ж функцію.

Подкрановые балкиРобота підкранових балок полягає в наступному: подібна система визначає траєкторію, по якій слід. Щоб робота була виконана якісно, ​​всі механізми обов’язково повинні мати опору, для вільного пересування по ній. Що відносно кранів – аналогічно, їм також потрібна опора.

Дану конструкцію кріплять до консолей. Це робиться з використанням анкерних болтів. Розташування консолей: уздовж ділянки промислового приміщення. Ширина при конструюванні завжди залежить від прольоту, а ось вид кріплення підбирається виходячи з проектної потужності.

Які бувають підкранові балки?

За класифікацією (як будуть розміщуватися металеві балки) така система може бути трьох видів:

Рядові балки. Використовуються для середніх прольотів.
Торцеві балки. Їх монтують виключно на крайніх прольотах.
Тип “Т”. Такий вид використовують при наявності обладнання в приміщенні, поруч з температурними швами.

Крім перерахованих вище типів, варто також зазначити, що балки можуть відрізнятися наявністю або ж відсутністю заставних елементів, що є основою для системи. А їх пряме призначення – закріплення таких систем в положенні, яке призначене для роботи.

Що відносно відмінностей між сталевими або залізобетонними конструкціями, то обидва види призначені для постійної експлуатації і високих навантажень. Багато в чому рівень продуктивності залежить від точності розрахунку при конструюванні, а також грамотному і якісного монтажу.

Стальні конструкції

Найбільш поширений тип таких балок – сталеві. Це обумовлено тим, що за умови великого періоду експлуатації, вантажопідйомність дуже висока, як і надійність. Такі конструкції монтують в нижній частині ферм, крайньої або центральної. Виходячи з прольоту промислової будівлі, визначається розмір, який буде необхідний.

При сталевих колонах, така підйомно-транспортна система, застосовна для будь-яких вантажів. Що важливо, вони можуть бути як суцільні за структурою, так і гратчасті. Останній варіант, що важливо, має ряд переваг, при чому не тільки технічних, а й економічних.

Головне враховувати, що в разі різного кроку колон, а так само особливостей приміщення промислового призначення (його функціональності), варто застосовувати кілька видів балок. Крім того, за умови різного кроку колон, можна використовувати різні види кріплень, але саме для верхнього пояса.

Монтаж і виробництво

Від правильного монтажу таких металевих конструкцій, залежить дуже багато чого. І чи буде необхідна вантажопідйомність, і які будуть терміни інтенсивного користування. Тому, важливо, щоб монтаж був проведений бригадою фахівців, які зможуть врахувати всі вимоги, а також особливості приміщення, де пройде установка.

Але, до цього етапу є не менш важливий – виготовлення. Для того, щоб балки підкранові підійшли для Вашого приміщення, необхідно індивідуальне виготовлення. На заводі металоконструкцій, Ви зможете замовити таку підйомно-транспортну систему з урахуванням майбутніх потреб і площі приміщення. Висококваліфіковані фахівці зможуть спроектувати, а після виготовити конструкцію за Вашими кресленнями або ж по підготовленим на заводі.

Завод металоконструкцій MESTRO спеціалізується на різноманітної роботі з металом, а також на виготовленні та проектної роботі. Крім того, у нас не тільки фахівці вищої кваліфікації, а й сучасне обладнання. Підкранові балки, будуть виготовлені в строк і якісно.