Переваги металоконструкцій в будівництві

Переваги металоконструкцій

Сталь в даний час є одним з найбільш часто використовуваних будівельних матеріалів. Застосовується як при будівництві об’єктів, так і при армуванні бетонних конструкцій або при складанні технологічних установок і трубопроводів. Її популярність обумовлена виключно вигідними параметрами, а також різноманітністю асортименту. Вони роблять сталь матеріалом майбутнього.

Виробництво сталі

Сталь – це сплав заліза, вуглецю і невеликих домішок інших металів, що визначають її специфічні властивості. Між ним і чавуном проходить тонка грань, яка визначається процентним вмістом вуглецю. Сталь вважається, якщо вміст цього елементу не перевищує 2,11%. Хоча вуглець становить таку невелику частину суміші, він грає в ній значну роль. Незначні зміни в його кількості визначають, чи буде отриманий сплав крихким, гнучким, кованим або розтяжним. Виробництво сталі здійснюється в спеціальних металургійних печах при температурі близько 2000 С, а компонентами шихти є залізна руда і кокс. Отриманий таким чином чавун далі переробляється в конвертері, який знаходиться під високим тиском. Тут матеріал дегазується і передається на формування. Останній етап виробництва сталі – холодна або гаряча прокатка.

Види стали і їх особливості

До переваг стали, безумовно, можна віднести різноманітність її марок. Завдяки невеликим добавкам, таким як молібден, нікель, кремній, хром, ванадій, кобальт або марганець, його властивості змінюються. В результаті вона може витримувати високі навантаження, є еластичною і піддатливою до високих навантажень, кислот і високих температур. Їй також можна надати будь-яку форму або зварити. Це дозволяє розширити сферу її застосування за межі створення типових будівельних конструкцій. За характеристиками або складу бувають конструкційні та арматурні, леговані і нелеговані, традиційні і з підвищеною міцністю. У кожного з них трохи різне призначення. Ця категоризація носить дуже загальний характер, оскільки технічні стандарти і професійна класифікація використовуються в спеціалізованому середовищі. Тільки в групі конструкційних сталей можна виділити її низьколегований варіант, для азотування, цементації, для термічного поліпшення, автоматичний, пружинний, для підшипників кочення або для загального застосування.

Переваги стали як будівельного матеріалу

Основне і найголовніша перевага стали – підкреслене раніше різноманітність. Завдяки цьому матеріал можна використовувати в будівництві для створення різноманітних наземних і підземних споруд. З стали будують кораблі, меблі, внутрішнє оздоблення, машини і обладнання, перебирання, водні конструкції, столові прилади, хірургічні інструменти і тисячі інших елементів. Іншими перевагами металоконструкцій (в залежності від типу матеріалу) є:

  • стійкість до великих навантажень;
  • механічне опір;
  • стійкість до кислот і лугів;
  • допуск в широкому діапазоні температур;
  • схильність до формування (пластичність, еластичність);
  • можливість холодної та гарячої обробки;
  • еластичність (переносить високі навантаження).

Сталеві конструкції також легко зібрати, використовуючи традиційні методи з’єднання (наприклад, зварювання або болтове з’єднання). В результаті на будівництво складу або заводського цеху йде набагато менше часу, ніж при фарбуванні. Хромовані стали мають високу корозійну стійкість. Решта різновиди можуть бути пофарбовані порошковою фарбою будь-якого кольору.

Поделиться на своей странице социальной сети: