Переваги лазерного різання металу

Переваги лазерного різання

Переваги лазерного різання – правда чи хороша реклама? Це те, про що часто можна почути в сферах, які займаються обробкою, а також виготовленням металевих конструкцій, деталей і інших елементів.

За останнє десятиліття лазерна різка дійсно стала одним з найбільш затребуваних видів обробки металу. І причина тому далеко не якісна реклама. Обробка металу лазером дійсно має ряд незаперечних переваг.

Крім того, така різка виконується найчастіше виключно на заводах з висококваліфікованим персоналом. Це пов’язано з досить високою вартістю устаткування для лазерної обробки металу. Тому малоймовірно, що верстат для різання лазером придбає майстерня без оператора верстата відповідної кваліфікації. Але, для того щоб розуміти в чому переваги обробки лазером, важливо розуміти суть роботи такого верстата.

Як виконується лазерна обробка металу

Головною особливістю технології є те, що промінь лазера має максимально точну спрямованість. Крім того, можна з упевненістю сказати, що контакт такого променя і оброблюваної поверхні не перевищує кілька мікронів. Завдяки чому решітки кристалічні того чи іншого матеріалу піддаються нагріванню до такої температури, що відбувається плавлення.
А за рахунок мінімальної локації впливу, не нагрівається поверхню, яка повинна залишитися цілою. Що в результаті допомагає звести ймовірність похибки до мінімуму. І, крім того, забезпечити безпеку як для працівників цеху або заводу, так і для обладнання. Навіть по самій технології можна помітити, що переваги лазерного різання дуже наочні і зрозумілі.

Верстати для лазерного різання мають три основні складові:

  • Коордінатнийстол. Тут відбувається розкрій металу або іншого матеріалу і виготовляються майбутні деталі.
  • Комп’ютеризована частина управління, для автоматизації процесу. Всі координати задаються людиною, але подальшу роботу виконує верстат сам. І робота оператора в подальшому не потрібно.
  • Джерело лазерного випромінювання, де формується промінь лазера, який і виконує обробку.

Переваги різання лазером

В першу чергу варто відзначити те, що практично виключено вплив людського фактора. Також, практично неможлива похибка, тому немає зайвої витрати металу на зіпсовані деталі або ж переробку. Лазерну різку можна використовувати з багатьма матеріалами, але метали великої товщини можуть не піддаватися різанні лазером.
Після різання металу лазером, вироби не вимагають додаткової обробки, що зводить до мінімуму витрати. Деталі зазвичай відразу можуть використовуватися. Крім того, за допомогою лазерного верстата можна:

  • Вирізання деталей.
  • Виготовлення заготовок.
  • фрезерування
  • Свердління заглиблень різного діаметру, а також глибини.

Важливо врахувати, що завдяки автоматизації процесу обробки лазером, є можливість виготовлення деталей різного розміру і складнощів. Більш того, немає проблем у тому, щоб випускати відразу великі партії, як і в тому, щоб виготовляти одиничні вироби. Лазерне різання металу може бути застосована і до сфери промисловості, і до дизайну інтер’єру, і також до будівництва. Такий широкий спектр можливостей робить її справді незамінною у виробництві виробів з металу і металоконструкцій. Переваги лазерного різання незаперечні, але важливо замовляти обробку в перевіреному місці, де всі верстати сертифіковані.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: