Технології будівництва швидкомонтованих будинків
Технологію будівництва швидкомонтованих будинків застосують тоді, коли немає часу на будівництво будинку звичайним способом. Або коли наявних коштів недостатньо для такої будівництва.
Останнім часом будинки швидкого спорудження стали все частіше і частіше застосовуватися. Швидкість споруди і відносна дешевизна будівництва цих будинків – основна причина їх популярності.
Розрізняють декілька видів конструкцій таких споруд. Розглянемо огляд конструкцій швидкомонтованих будинків, три види будівель, що будуються за такою технологією.
Будинки з легких металевих конструкцій
Будинки, в основі конструкції яких лежить легкий металевий каркас, називаються будинками з легких металоконструкцій – ЛМК. Огляд конструкцій швидкомонтованих будинків: ці споруди є дуже дешевими, будуються досить швидко, при цьому на будівництво не впливають погодні умови: так можна будувати в будь-який час року. Збірка ЛМК ведеться поетапно.
На першому етапі виготовляють безпосередньо самі металоконструкції. Якщо будинок зводиться за індивідуальним проектом, то в проекті зазвичай є докладні креслення таких конструкцій з розмірами. Якщо ж прийнято рішення будувати типовий будинок, то рекомендується замовити каркас в спеціалізованій організації. В цьому випадку не доведеться гаяти час на виготовлення, доставку та монтаж елементів майбутнього будинку.
Після монтажу каркасу приступають до виготовлення стін, підлоги і покрівлі будівлі. На цьому етапі можна застосовувати різні матеріали. Найчастіше вибір матеріалу залежить від бюджету, що виділяється на будівництво. Можна використовувати цеглу, деревину або скомбінувати обидва матеріали. Наприклад, часто стіни будівель з ЛМК будують з цегли, який потім обшивають іншими оздоблювальними або ізолюючими матеріалами.
Будинки, побудовані з ЛМК, мають досить легку, але міцну конструкцію. Невелика вага цих споруд дозволяє влаштовувати для них полегшені фундаменти. При правильній експлуатації швидкобудуюємі будівлі з металевих конструкцій прослужать не один десяток років.
Споруди такої конструкції – рай для дизайнерів. При обробці будівель використовують всі види оздоблювальних матеріалів без винятку.
До недоліків будівель з ЛМК фахівці відносять необхідність захисту металевого каркаса від корозії. Під час будівництва все металеві елементи конструкції ретельно покривають антикорозійними складами. Під час експлуатації необхідно регулярно обслуговувати каркас будівлі, щоб уникнути руйнування конструкцій в результаті корозії.
Будинки з сендвіч панелей
Будинки, побудовані з так званих сендвіч-панелей. Як і будь-яке інше серйозне будівництво, такі будинки будують за проектом. Проектувальники визначають розмір, конструкцію і кількість необхідних панелей.
Першим кроком є замовлення панелей. Оскільки виготовлення панелей займає певний час, то в очікуванні їх виготовлення виконують інші роботи. Зазвичай в цей час будують фундамент і прокладають інженерні комунікації. Як і всі швидкобудуюємі будівлі, такі конструкції не вимагають складних і дорогих фундаментів.
Після того як панелі будуть доставлені на місце будівництва, їх ретельно перевіряють на відсутність дефектів і відповідність розмірам. Сендвіч-панелі монтуються швидко і легко. З них збираються стіни, стелю та покрівлю. Зазвичай після монтажу не потрібна внутрішня обробка.
Недоліком будинків з сендвіч-панелей будівельники називають обмеження в поверховості конструкції. Заборонено будувати будинки заввишки більше одного поверху з таких панелей.
Модульні будівлі
Модульні будівлі – найперспективніший напрямок в будівництві. Будинки монтують на місці будівництва з готових модулів. Самі модулі роблять на спеціальному обладнанні в стаціонарних умовах. Такий спосіб будівництва хороший тим, що модулі виготовляють відразу «під ключ». У них вже прокладені всі необхідні комунікації, встановлені вікна і двері. Модульні будівлі мають прекрасну теплоізоляцію, тому такі конструкції дуже популярні в північних регіонах.
Модульний метод будівництва дозволяє зводити будинки на будь-яких грунтах без серйозної попередньої підготовки місця будівництва. Це один з найшвидших способів побудови будівель. Відомі випадки будівництва модульного будинку за одну робочу зміну.
Модульні будинки легко розбираються і перевозяться на інше місце.
До недоліків таких будівель відносять необхідність використання спеціально навчених людей під час монтажу будинків.
Завод металоконструкцій Mestro – виготовлення металоконструкцій – Огляд конструкцій швидкомонтованих будинків