Обстеження металоконструкцій будівель і споруд

Обстеження металевих конструкцій

Обстеження металоконструкцій – це обов’язкова процедура для здачі будівлі в подальшу експлуатацію. Це дійсно необхідно, так як саме при детальному обстеженні фахівцями можуть бути виявлені невідповідності за нормами зведення споруди або ж проектуванням конструкцій. Що не тільки позначається негативно на якості споруди, а також терміни її експлуатації. Також, порушення норм і правил виготовлення та зведення, може привести до того, що споруда буде небезпечним для оточуючих.

Чи проводиться обстеження будівель або конструкцій технічного призначення лише при зведенні? Ні. Існує два обов’язкових види для технічного обстеження:

 • Обов’язкові технічні обстеження. Вони зазвичай виконуються при зведенні будівель з металоконструкцій. Також даний тип обстеження обов’язковий при капітальному ремонті, а також при повній або частковій реконструкції.
 • Плавний вид технічного обстеження. Також такий тип нерідко називають періодичним. В такому випадку обстеження конструкцій з металу проводиться один раз в п’ять років.

Як проводиться обстеження металоконструкцій в Україні

Є три основних етапи проведення технічного обстеження відповідними органами:

 • Перший і головний крок – це попереднє технічне обстеження. Зазвичай воно включає в себе виключно збір, а також аналіз інформації. Це полягає в ознайомленні з документації проектної, а також в огляді конструкцій з металу. Після чого, уповноважена на огляд обличчя становить наступну програму дій по обстеженню. Крім того, складаються терміни і обсяги робіт.
 • Обстеження детально. Даний крок передбачає визначення конструкцій, їх обміри. Важливо, що саме на цьому етапі знаходять дефекти або ж зміни в конструкціях з металу. Також визначаються будь-які відхилення від того, що зазначено в проектній документації. Проводяться необхідні розрахунки перевірки і аналізуються отримані дані.
 • Спеціальне обстеження. Може включати випробування, як за місцем, так і в лабораторії. Далі, вся отримана інформація піддається моніторингу, аналізу та обробці.

Ці три етапи також обов’язкові і при обстеженні будівель в цілому, так і при окремих елементах.

Які особливі розділи включені в оцінку та експертизу металоконструкцій?

Є також особливі і обов’язкові розділи в обстеженні металевих конструкцій. Вони включають в себе:

 • Підстава і мета даного обстеження.
 • Огляд технічної документації.
 • Попереднє оцінювання стану. Включаючи оцінку корозійних руйнувань, а також різного типу з’єднань (зварні, заклепочні і болтові з’єднання). І відповідно оцінка якості стали.
 • Ескізи, конструктивні плани, а також фотографії.
 • Опис отриманих результатів, а також вимірювання без руйнування.
 • Складання висновків про технічний стан. А також придатність або непридатність до подальшої експлуатації і, відповідно рекомендації до ремонту в разі потреби.

Зазвичай таку перевірку проводять інженерні технічні центри. Для проведення обстеження металоконструкцій з металу необхідна наявність відповідної ліцензії державного зразка. Виконує таку процедуру експерт з технічного обстеження будівель і споруд. Обстеження конструкцій, а точніше результат, багато в чому залежить від якості виготовлення конструкцій з металу.

Поделиться на своей странице социальной сети: