Нержавіючий металопрокат
Де тільки не використовується нержавіючий металопрокат: будівництво, нафтопромисловість, машинобудування, енергетика. Він виготовляється з нержавіючої сталі, яка славиться високими споживчими якостями. Металоконструкції з неіржавіючої сталі мають високі експлуатаційні характеристики і підходять для виконання зовнішніх та оздоблювальних робіт. При цьому, «нержавійка» коштує відносно недорого, що робить її доступною для широкого кола споживачів.
До нержавіючого металопрокату відносяться сплави, в складі яких є хром. Саме хром зупиняє розвиток корозії. Також подібні сплави можуть містити сірку, титан, марганець, вуглець і інші елементи.
Нержавіючий металопрокат використовується в медицині, машинобудуванні, авіації, текстильної та паперової промисловості.
Переваги нержавійки:
- метал легко обробляється і переробляється;
- висока міцність і стійкість до пошкоджень і корозії;
- довгий термін служби, без втрати початкових якостей;
- висока сумісність з іншими матеріалами: зі склом, деревом, пластиком, бетоном та ін;
- пластичність;
- металопрокат володіє хорошими гігієнічними якостями.
Детальніше про типи металу
Нержавіюча сталь – це особливий тип стали, який, за рахунок високого вмісту хрому, легко протидіє корозійного впливу.
Існує кілька типів нержавіючої сталі. Сучасні методи класифікації поділяють її за структурними характеристиками металу і характеристикам хімічного складу.
- Типи нержавіючої сталі: мартенситна, феритної, аустенитная, дуплексная, осадово-тверда.
- За хімічним складом: хромова, хромонікелева, хром-молібденова, хроморганцевая.
- За функціональними характеристиками: низькотемпературна, немагнітна, легкорежущаяся, надпластичні.
Сортамент прокату та його застосування
Сучасна промисловість випускає нержавіючу сталь в двох варіантах:
- Сортовий прокат, до якого відносяться квадратні труби, куточки, сталеві прутки і шестигранники. Можна виявити, переважно, в спеціалізованих областях.
- Листовий прокат – це карти і рулони різної товщини і розмірів, що використовуються при зварюванні труб, вагонів, машинних корпусів і побутових приладів.
Якщо говорити про нержавійці в цілому, то у неї дуже великі області застосування. Нержавіючий металопрокат застосовується в будівництві, архітектурі, промисловості різних типів і т. п.
Про вартість
Розрахунок цін на нержавійку здійснюється, в основному, ще на етапах визначення складу сплаву, наявності додаткових елементів, а також способу обробки або переробки об’єктів.
Чим більше трудомісткий спосіб, тим вищою буде ціна на виріб, тому складні методи шліфування, полірування, текстурування і декорування малюнком, помітно відрізняються один від одного за ціною. Реальну вартість можна уточнити у компанії-виробника.