Металоконструкції в будівництві

Металоконструкції в будівництві

У будівництві металоконструкції займають особливе місце. Завдяки високій міцності металу і виробів з нього їх часто використовують в якості каркасів при проведенні різних будівельних робіт.

Саме використання металу дозволило збільшити поверховість будівель, практично до безкінечності. З цією метою він як армуючий матеріал входить до складу бетону. Поєднання цих матеріалів дозволило створити залізобетон, по стійкості до пошкоджень і міцності перевершує багато інших будівельні конструкції.

Де застосовуються металоконструкції

Металоконструкції широко застосовуються не тільки при будівництві несучих елементів будівель. Вони використовуються і при облаштуванні комунікаційних систем будівель газо і водопроводів, електропроводки і вентиляційних систем, для налагодження яких використовується високовольтний асинхронний електродвигун.

Що стосується арматури, то вона крім створення монолітних бетонних конструкцій використовується і при виробництві бетонних паль і інших ЗБВ: колон або плит перекриттів. Як армуючі конструкцій при цьому використовуються далеко не тільки товсті металеві прути, а й решітки, перфоровані куточки і мотки дроту. Для зміцнення штукатурного шару використовуються металеві або армирующие тканинні сітки. Крім того, використання штукатурних сіток дає можливість поліпшити зчеплення між штукатурними шарами, вже наявними і наносяться на поверхню стіни.

Металеві каркаси

Елементи каркасів можуть виконуватися з металевих профілів або труб. Останні в свою чергу виробляються в досить широкому асортименті перетинів. Так круглі застосовуються, в більшості випадків, для транспортування рідких і газоподібних середовищ. У будівництві це часто газопроводи, каналізаційні та водопровідні мережі.

Труби квадратного і прямокутного перетинів використовуються при будівництві вентиляційних шахт або в якості зовнішніх жорстких каркасів під час прокладки електрокабелів в грунті або товщі стіни. З цією метою можуть використовуватися і вироби металопрокату круглого перетину.

Не менш корисний в будівництві і профільований лист, отриманий шляхом прокатки листів металу або лазерного розкрою листового металу. В результаті виходить будівельний матеріал, який має хвилястий профіль і доступну вартість. Хвилі виступають не тільки в якості декоративної складової, а й служать ребрами жорсткості. Використовують профлист як покрівельний матеріал, а також при зведенні тимчасових огорож. Застосовується він і для обробки фасадів або при виробництві сендвіч-панелей, що дозволяє йому виступати в ролі самостійного будівельного матеріалу.

Поделиться на своей странице социальной сети: