Що таке металоконструкція

Металоконструкція

Термін “металоконструкція” об’єднує в собі не одне поняття, адже такого типу конструкції поширені в різних сферах життєдіяльності людини.

Металеві конструкції – це, перш за все, каркаси будівель (причому «висоток»), мостові споруди, гігантські резервуари-многотисячнікі для зберігання газу, нафти і нафтопродуктів, баштові і щоглові споруди на зразок веж Шухова або Ейфеля, опор ліній електропередач, ангари і павільйони, навіси, огорожі, а також різні деталі, використовувані в машинобудуванні і верстатобудуванні.

У будівельній індустрії особливо широко стали застосовувати металоконструкції, щоб прискорити і полегшити процес зведення споруд і будівель-хмарочосів з каркасом з металу.

Де застосовують металоконструкції в промисловості

Спочатку трохи історії. Всім відомо, що в 19 столітті різні металеві конструкції створювалися найчастіше шляхом лиття або ж використовувалися ковані елементи. На ці вироби потрібно було витрачати багато металу, часу і їх замінили, як тільки дозволили нові технології, більш практичні деталі і елементи з прокату і сталі, а також з легкого алюмінію, інших металів, пізніше і з нових металевих сплавів.

Деталі з металу (профільованого) в машинобудівній галузі, як правило, називають металевими конструкціями. Це, можна сказати, машинобудівні конструкції. Але частіше застосовують терміни деталь, комплекс або ж складальна одиниця, а також таке поняття, як комплект.

При зведенні будинків все частіше звертають увагу на металоконструкції, які використовуються в будівництві в якості каркаса, що, як правило, полегшує загальну конструкцію, одночасно надаючи їй неперевершені характеристики.

Як проходить процес проектування металоконструкцій

З чого починається процес проектування сталевих конструкцій? Спочатку конструктори виконують креслення КМ (конструкції металеві), потім вже робляться креслення КМД (конструкції металеві деталювальні), зазвичай на заводі. За останніми кресленнями зварюються всі елементи, які монтують, як правило, вже безпосередньо на будмайданчику.

Виготовляють сталеві конструкції при наявності креслень КМД (які розроблені чітко за кресленнями КМ), а також за технологічною документацією заводу-виготовлювача.

Розробка креслень КМД, як прийнято, відбувається з урахуванням технології всіх наступних будівельно-монтажних робіт.

Металоконструкція будівельна та її склад

Найпоширеніші конструкції в будівництві:

 1. металоконструкція з профлиста, металу листового
 2. балка с разными видами стенок (гибкими или же в виде гофре)
 3. конструкція з таврів, а також з різних профільних труб, куточків, крім цього, двутавров і т. п.
 4. конструкції легкі сталеві з тонкими стінками, які легко демонтувати
 5. зварні профілі холодногнуті і ін.

Всі деталі скріплюються між собою і об’єднують їх часто шляхом зварювання, із застосуванням заклепок, не забувають також і про різні різьбових з’єднаннях.

Де застосовуються металоконструкції в промисловому і цивільному будівництві

Такі конструкції ми бачимо на прикладі:

 • Мостів, різних опор, а також балок перекриттів, каркасів і т. п.
 • Мостових та баштових кранів
 • Спеціальних опордля ліній електропередач
 • Ангарів, складів
 • Огорож з металу, всіляких огорожі та ін.

Легкі металоконструкції останнім часом стали дуже популярнимі.Іх все частіше використовують для швидкого зведення каркасних споруд, а також будівель, які швидко зводяться і вимагають менше витрат, ніж при традиційному будівництві. Вони міцні, надійні, недорогі, тобто вигідні у всіх сенсах. Для них характерні:

 • висока технологічність
 • Стійкість, жорсткість кріплень
 • Легкість в поєднанні з міцністю
 • Стійкість до корозії
 • Привабливість, також ергономічність
 • Швидкий монтаж і демонтаж конструкцій
 • Невисока вартість.

Дуже часто можна зустріти будівництва, які відрізняються неймовірною швидкістю, і все це завдяки використанню готових металевих конструкцій.

Наприклад, їх вдало використовують при будівництві таких споруд:

 • торгові та виставкові павільйони;
 • ангари різного призначення: промислові, для адміністративних, сільськогосподарських і комерційних цілей;
 • Склади, в яких використовується ще сайдинг і конструкції з різних металів;
 • Навіси, літні кафе;
 • Гаражі
 • Автомайстерні, а також миття
 • Спортивні споруди

З металоконструкцій часто стали виконувати прикраси для квартир, будинків, офісів. Це, наприклад, металоконструкції, створені дизайнерами для прикраси приміщень, а також фасадів будівель, в тому числі оригінальних металевих сходів та перил.

Будівельні металоконструкції виготовляють, як правило, згідно з прийнятими стандартами, які розроблені багато років тому і до сих пір застосовуються.

Металоконструкція міцно увійшла в життя сучасної людини і зайняла своє місце в будівництві і в усіх інших галузях, де широко застосовується.

Поделиться на своей странице социальной сети: