Металеві сходи завжди були особливим інтер’єрним рішенням, завдяки якому вдається не тільки з’єднати кілька рівнів приміщення, але і доповнити стилістику. З давніх часів, сходи займала особливе місце в будинку. Вони завжди були «на показ». За конструкцією, матеріалом, з якого вони виготовлені, різноманітними прикрасами, можна було судити про достаток сім’ї, що проживала в будинку. Крім цього, сходи встановлювалися не тільки в житлових будинках, а й у комерційних приміщеннях, де також займали своє особливе, почесне місце.

З причини того, що час йде і стилістика перейшла від класики до мінімалізму, металеві сходи все так же не втратили свою актуальність. Навпаки, їх популярність все зростає. Це пов’язано, перш за все, зі зносостійкістю матеріалів і їх довговічністю. Але про все по порядку.

Металеві сходи: переваги і недоліки

Як і будь-який виріб, у цього також є свої переваги і недоліки. Перед установкою такої конструкції варто ознайомитися з ними.

Переваги металевих сходів:

  •  Металеві сходи: переваги та недоліки Висока зносостійкість. Згодом металеві сходи практично не змінюють свій зовнішній вигляд і не зношуються. Це звичайно за умови, що були використані якісні матеріали, правильні зварні шви і відповідні технології обробки металу.
  • Вага до 200 кг на кожну сходинку.
  • Вологостійкість і можливість застосування в різноманітних умовах.
  • Доступна ціна в порівнянні з періодом експлуатації.
  • Довговічність.
  • Креативність. Завдяки тому, що матеріалу можна надати будь-яку форму і використовувати різноманітні декоративні елементи, металеві сходи можуть бути використані в будь-якому інтер’єрі.

Недоліки у таких виробів теж є і про них не можна мовчати. Це дозволить мінімізувати їх і збільшити період служби металевих конструкцій.

Металеві сходи: недоліки

  • Періодичне фарбування для боротьби з корозією
  • Шум при контакті з металевими сходами і вібрація.

Рекомендується облицювати сходи із застосуванням дерева або МДФ. Також можна використовувати різноманітні накладки для зменшення вібрації.

Які матеріали використовуються у виготовленні металевих сходів

Металеві сходи можна робити з використанням нержавіючої сталі (+ не піддається корозії), чавуну (+ міцність), сталі (+ вартість). У деяких випадках використовується алюміній, латунь, мідь, бронза, дерево в якості декоративних елементів.

Використовуються такі профільні матеріали як арматура, рифлена сталь, двотавр, труба, швелер, листова сталь, решітка.

Сходи з металу: види

Металеві сходи Всі металеві сходи не в залежності від різновиду складаються з трьох основних елементів: ступені, деталі і огорожа.

Існує кілька основних видів металевих сходів:

  • Прямі з косоурами. Переваги: ​​міцність, використання як в житлових, так і в комерційних приміщеннях, легкість конструкції, можливість декорувати багатьма елементами
  • Прямі з шнурами. Переваги: ​​міцність, використання в гвинтових конструкціях.
  • Металеві сходи на бильцях. Переваги: безпека, відсутність несучої основи, легкість, компактність, можливість заміни будь-якого елементу без шкоди загальній конструкції.
  • Модульні сходи. Переваги: ​​легкість складання, велика варіативність установки.

Варто зазначити, що сходи, в яких використовується не тільки метал, а й інші матеріали виглядають більш привабливо, цікаво і індивідуально. Кожен господар хоче, щоб сходи були не тільки красивими, але і безпечними. Тому особливу увагу займають зварювальні і сполучні шви. Для того щоб досягти поставленої мети потрібно використовувати тільки якісні матеріали.

Металеві сходи: цінова політика

Металеві сходів: цінова політика Вартість металевих конструкцій може коливатися в широкому діапазоні. Це пов’язано з рядом факторів: розмір, додаткові елементи, тип конструкції і т. д. Чим складніше задумка, тим дорожче вона обійдеться власнику.

Незвичайне дизайнерське рішення і індивідуальний підхід змусять Вас значно доплатити, але і результат буде відповідним. Крім виготовлення сходів особливу увагу займає і монтаж. При непрофесійному підході в процесі установки можуть бути пошкоджені елементи декорування і порушена загальна конструкція, що в майбутньому може також вплинути і на безпеку.

Звичайно, можна самостійно виготовити металеву драбину, але без особливих навичок і спеціальних інструментів це зробити неможливо. Такий важливий елемент інтер’єру необхідно довірити професіоналам.

Обробка металевих сходів

Сходи, виготовлені тільки з металу не зовсім практичні. Ми про це говорили трохи вище в недоліках металевих сходів. Тому найчастіше використовують симбіоз дерева з металом. Можна використовувати червоне дерево, вишню, дуб і т.д. Дуже важливим фактором при виборі деревини є вологість, показник якої не повинен перевищувати 12%. Дерево завжди приносить в будинок відчуття гармонії і затишку. Правда і викластися за таке дизайнерське рішення доведеться чимало.

Тому другим елементом за популярністю в оздоблення сходів є ламінат, які характеризується зносостійкістю, шумоізоляцією і доступною ціною. Це відмінний варіант, коли хочеться заощадити.

Ще один варіант – облицювання плиткою. Вона хоч і практичніша, ніж попередні варіанти, але і травмонебезпечніша. Більше підходить для гостьових варіантів або комерційної нерухомості.

Металеві сходи: замовлення

Замовляти металеві сходи потрібно тільки у професіоналів. Існує багато чинників, що впливають на довгостроковість експлуатації конструкції.

Металеві сходи – це функціонально, естетично і практично. Такий елемент лаконічно і ненав’язливо внесе різноманітність в ваш інтер’єр. При правильному підході, можна замовити оригінальну сходи, яка буде служити Вам дуже довго. Будь-яку ідею можна втілити в життя.