Металеві конструкції
Металеві конструкції здатні витримувати значні навантаження та вплив несприятливих погодних умов, що робить їх ідеальними для використання у будівництві.
Насамперед конструкція, що несе, яка виготовляється з металу, називається металоконструкцією. Основним їх місцем застосування є каркаси для швидкомонтованих і швидкомонтованих будівель (ШМБ), але також часто за їх допомогою проводять обшивку стін і деякі частини покрівлі. Але ще два століття тому вони стали активно використовуватися при будівництві та мають великий попит досі.
В залежності від параметра конструкції можна виділити їх основні види по:
- методу виробництва;
- характеру застосування;
- конфігурацій;
- розмірами.
Якщо порівнювати за способом виготовлення, то можна виділити наступні категорії:
- комбіновану металоконструкцію;
- Зварену;
- Штамповану;
- Литу;
- клепати.
Як і будь-якого виробу, металоконструкції притаманні певні переваги і недоліки. Основними її перевагами прийнято вважати:
- Простоту і серійність виробництва;
- При проведенні монтажних робіт є можливість застосовувати великі блоки;
- Маленький вага;
- З його допомогою легко проводити як монтажні роботи, так і демонтажні;
- Зручно при транспортуванні;
- Швидке зведення об’єктів, де застосовуються дані конструкції;
- Вони надійні і мають великий термін експлуатації.
Як захистити металеву конструкцію
Ні для кого, ні секрет, що метал легко піддається корозії. Щоб вона могла прослужити як можна довше, необхідно її захищати. Самим широко використовуваним і дієвим методом є оцинковка конструкції. Поле проведеної оцинковки, конструкцію не потрібно постійно фарбувати. Крім того, часто для підтвердження корозії, вдаються до фарбування, покриття лаком, грунтом і емаллю. Коли необхідно виконати будівництво тепло-, водо- і газопостачання, то краще використовувати залізобетонні конструкції.
Види металевих конструкцій
За встановленою багатьма стандартами класифікаціями, металеві конструкції підрозділяють на наступні види:
- Конструкції за допомогою, яких будують стовпи, телевізійні вежі та інші висотні споруди;
- Для виробництва пиловловлювачів, повітронагрівачів та інших конструкцій, що застосовуються в металургійній промисловості;
- При зведенні суцільних конструкцій з великих металевих листів. Зазвичай, таким чином, роблять перекриття будівель і великі прольоти;
- Для зведення панелей, воріт, вітражів, балок і інші каркасні споруди;
- У спорудах з суцільними стінами, арматури та інших виробів, які застосовуються при будівництві;
- Для зведення сходів, огорож, майданчиків та інших конструкцій, які застосовуються при обслуговуванні споруд і будівель.
В даний час одним з основних завдань будівельної індустрії є пошук і створення технологічних рішень і нових матеріалів, які мають якості для довгої і надійної експлуатації, а також легко монтуються, при проведенні робіт зі зведення. І варто зазначити, що в даний час такою конструкцією якраз вважається металоконструкція.
Варто також відзначити, що для металевих конструкцій є ще кілька додаткових вимог. Дані вимоги відіграють велику роль на вибір металу, для виробництва конструкцій. Найбільш часто використовуваними матеріалами вважаються сталь і алюміній. За допомогою стали виготовляють конструкції, здатні витримувати максимальні навантаження. А алюміній в свою чергу, застосовується для виробництва легких металевих конструкцій.
Виготовлення та проектування
Проектування металоконструкцій проходить в два етапи: робляться креслення, і завод виробник виробляє зварювальні роботи для їх виготовлення. На етапі розробки потрібно враховувати основні вимоги, які пред’являються до будівельно-монтажних конструкцій.