Металеві ферми для даху

Металеві ферми для даху (крокви)

Металеві ферми для даху (або крокви) – міцні конструкції з високою несучою здатністю. Вони здатні витримувати дуже великі навантаження. Як правило, металеві кроквяні системи виготовляються з профільного прокату. Такі конструкції використовуються в будівництві заміських будинків, альтанок, господарських та інших будівель, а також великих об’єктів промислового та комерційного призначення.

Відмінності металевих конструкцій від дерев’яних

Ферма з металу – приклад максимально довговічною конструкції. Вона використовується при монтажі крокв довжиною від 7 м (максимально можлива довжина – 30 м). Важлива відмінність металевих ферм від дерев’яних – більш висока надійність і стійкість до негативного впливу зовнішніх факторів.

Металева система крокв завжди краще дерев’яною, оскільки така конструкція істотно підвищує жорсткість покрівлі. Однак нерідко використовуються і комбіновані системи. Йдеться про суміщення металевих крокв з конструкційними елементами з дерева.

У деяких випадках в цьому є необхідність, і така компіляція себе виправдовує. Але тільки вибравши таке сумісництво матеріалів, важливо забезпечити мінімум взаємодії деталей з металу та дерева.

Справа в тому, що при перепаді температур на металевих поверхнях з’являється конденсат. Тобто волога, яка робить украй небажаний вплив на деревину, викликаючи її гниття.

Щоб цього не сталося, доводиться обробляти дерев’яні поверхні дорогими вологовідштовхувальними засобами, витрачати кошти і час на монтаж ізоляції з руберойду.
А ось металоконструкції, виготовленої з до корозії матеріалу, волога не страшна. Втім, як і цвіль, грибок і комахи. До того ж на монтаж металевих крокв йде менше часу, ніж на збірку аналогічних конструкцій з інших матеріалів.

Матеріал і особливості монтажу

Як правило, елементи конструкції металевих ферм виготовляються з чорної або оцинкованої сталі. Іноді використовується алюміній (якщо необхідно спорудити максимально легку ферму).

Монтують кроквяну систему безпосередньо на місці або привозять на будмайданчик в зібраному вигляді. У другому випадку суцільнометалеві крокви роблять за індивідуальним замовленням і доставляють безпосередньо на об’єкт будівництва.

За допомогою цих металевих конструкцій часто перекривають приміщення з високими стелями: ангари, промислові споруди, спортивні об’єкти та ін.

Переваги металевих кроквяних систем

Металеві ферми для даху можна зібрати самостійно, використовуючи парні куточки і класичні профілі. Вузли такої ферми з’єднуються під кутом, так, щоб вийшов трикутник.

Переваги ферм з металу:

 • висока стійкість до деформації при великому навантаженні;
 • пожежна безпека;
 • невелика вага;
 • можливість будівництва міцних конструкцій складної конфігурації;
 • надійність і довговічність;
 • оптимально доступна вартість.

Різновиди конструкції

Конструкції ферм з металу можуть мати різну архітектурну форму:

 • паралельні конструкції – найбільш економічний варіант (виготовляються з однакових деталей);
 • арочні – типовий варіант з верхніми дугоподібними поясами, з’єднаними ребрами жорсткості;
 • трикутні (одно- і двосхилі) – для дахів з крутими схилами;
 • складні трапецеїдальні і полігональні ферми – для покрівлі з важкого настилу;
 • сегментні (з дугоподібними елементами чіткої геометричної форми) – для
 • светопропускающих дахів.

Будь-яка металева конструкція характеризується відмінними показниками надійності і міцності. Тому вибір форми залежить від уподобань, особливостей майбутнього об’єкта і технічних умов будівництва.

Секрети проектування

Якщо ви маєте намір виконати проектування майбутньої конструкції самостійно, перш за все, складіть схему. Визначте контури, продумайте, чи потрібно залишити простір під стелею, розгляньте варіанти покрівельного покриття і т. Д.

Проектування вимагає максимальної точності. Особливо, якщо мова йде про будівництво будинку, адже потрібно, щоб майбутня конструкція витримувала зовнішній вплив і не створювала зайвого навантаження на фундамент.

Щоб все правильно прорахувати, потрібно взяти до уваги кілька важливих факторів, в тому числі і параметри різних видів навантаження:

 • постійна (загальна вага покрівельного покриття);
 • періодична (вплив урагану, смерчу);
 • додаткова (опади, вітер).

Крім того, потрібно врахувати навантаження, яку створюватиме вага людини, що знаходиться на даху під час виконання будівельно-ремонтних або опоряджувальних робіт.

Щоб правильно розрахувати витрати на металеві ферми для даху, звертайтеся за консультацією до наших фахівців. Вам порадять оптимальний варіант з готових типових проектів або допоможуть з підготовкою та реалізацією індивідуального.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: