Металеві ферми на замовлення

Металеві ферми – кращий вибір при будівництві великих і швидкомонтованих споруд – як промислового, так і цивільного призначення.

Зазвичай використовуються для перекриття в спорудах великопрольотних і багатопрогонових цехів, ангарів, сховищ. У цивільному будівництві їх вибирають для влаштування покриттів великих спортивних арен, палаців спорту, басейнів, манежів.

Металеві ферми в будівництві

В будівельну практику металеві ферми увійшли лише в середині дев’ятнадцятого століття. Для цього є кілька причин.

  • По-перше, створилася достатня металургійна база: з’явилися мартенівські печі, здатні дати високоякісну сталь, і прокатні стани (для бурхливого будівництва залізниць були потрібні кілометри рейок), які заодно прокочували профілі для ферм майбутніх мостів на трасах тієї ж самої «чавунки ».
  • По-друге, прийшла теорія розрахунків в опорі матеріалів та будівельної механіки. До речі, на той момент багато в чому емпірична, з дещо надмірними запасами по міцності.

Що таке ферма?

Чіткого, єдиного формулювання – що таке ферма – немає, як не дивно. Тому, отримавши з усіх невиразних визначень квінтесенцію, приблизно отримаємо таке. Ферма – це складна стрижнева конструкція, в якій гратчасті елементи з’єднуються в вузли з поясами ферми в місцях їх примикання. Решітка надає споруді необхідну жорсткість, а навантаження розподіляються по вузлах.

Металеві ферми

Металеві ферми, як і інші елементи металоконструкцій, не втратили свого значення в будівництві і сьогодні, особливо в якості конструкцій несучих і огороджувальних. Розділити їх можна за такими ознаками:

  • призначенням;
  • матеріалами виготовлення;
  • конструкцією;
  • обрисом;
  • виду решітки;
  • принципу опертя.

Також вони можуть бути плоскими і просторовими.

Плоскі – це мостові ферми з різними типами решіток і поясів.

Дуже наочний приклад просторової споруди – відома всім Ейфелева вежа, у якій кожна з чотирьох гілок-колон – просторові ферми. До цього ж типу відносяться опори ЛЕП, вежі водонапірної конструкції Шухова. Вежа старого телерадіоцентру на Шаболовці в Москві, чотирьохвітвяні колони в промцехах – все це також просторові металеві ферми.

Види ферм з металу

У будівництві використовують різні види ферм: опорні, кроквяні, підкроквяні, транспортних естакад, мостові та інші.

Ферми металеві

За несучою навантаженністю вони можуть бути як важкими, так і легкими.

Важкі – це ті самі мостові і великопрогонові кроквяні конструкції. Легкі виготовляються зазвичай з алюмінію і сплавів, а також з сталевого прута або куточка і застосовуються в будівництві швидкомонтованих павільйонів для виставок і торгівлі, критих ринків, навісів, складів та ін.

Залежно від типу конфігурації споруди можуть мати такі форми:

  • сегментна (параболічна);
  • паралельна;
  • трикутна;
  • трапецієвидна;
  • полігональна.

Виходячи з розрахунків та експлуатаційної необхідності решітки вибирають з шести відомих типів: хрестові, трикутні, ромбічні, розкосі, напіврозкісні і шпренгельні.

Металева ферма

Прокатний сортамент, що йде на металеві ферми, складається з різних профілів: куточок одиночний, подвійний симетричний куточок, два несиметричних куточка, труба, тавр, двотавр, швелер. Між собою елементи з’єднуються болтовими або заклепувальний сполуками, а також за допомогою зварювання.

За правилами довжина ферми кратна шести, прольоти від 12 і до 42 метрів вже вважаються стандартом.

Проектування металевих ферм

Проектування – завдання складне, займаються ним і успішно розв’язують досвідчені інженери-конструктори. Існуючі БНіП жорстко регламентують всі етапи розрахунків. Тільки такий підхід забезпечує подальшу роботу без ускладнень цих конструкцій після втілення їх в метал.

Ферма металева

Проектування складається з двох стадій, на яких не обходиться без комп’ютеризації процесів. Перша стадія проектування КМ (конструкції металеві), яку зобов’язаний забезпечити проектувальник – це розрахунки, схеми, вузлові креслення, специфікації. Друга частина – це вже робочі креслення – КМД, тобто конструкції металеві деталювальні, і це теж дуже важлива частина процесу.

Виготовлення ферм з металу

Ферма виготовляється на заводі і цей процес починається з заготівлі її елементів за параметрами, зазначеним у специфікаціях і, безумовно, згідно з розмірами, заданими робочими кресленнями. Монтаж проводиться чітко за монтажними схемами. Якщо існує потреба (і можливість), то на заводі, якщо немає – на будмайданчику. Там же вона з’єднується з іншими деталями каркаса.

Металеві ферми від компанії Mestro – кращі конструкції для економного будівництва будь-яких споруд, яким не страшні надмірні навантаження.

Завод металоконструкцій Mestro