Механічна обробка металевих деталей

Огляд технології механічної обробки металу.

Механічна обробка

Металеві вироби широко використовуються в різних сферах діяльності людини і промисловості. Щоб деталям надати потрібні розміри і форми, потрібне застосування механічної обробки. Технологічний процес потребує підвищеної професіоналізмі і майстерності, оскільки робочий процес здійснюється на сучасному спеціальному обладнанні.
Затребуване кілька методів механічної обробки, вибір конкретного способу буде залежати від виду металу і отримання необхідного вироби.

Види механічної обробки:

  1. Точіння. Технологія використовується для деталей, що мають гвинтову, спиралевидную або циліндричну форму. Рух різця може виконуватися як поперек, так і вздовж заготовки. Деталь кріпиться в рухомому шпинделі, ріжучий інструмент робить поступальні повільні рухи.
  2. Свердління. Технологія включає в себе кілька етапів. Спочатку виріб закріплюється за допомогою лещат або струбцин на робочому столі. Робочий інструмент оснащується свердлом або мітчиком. Після запуску двигуна патрон розкручується, а оснащення робить в деталі заданий діаметр. Для свердління використовують свердлильні спеціальні верстати.
  3. Фрезерування. Вважається одним з найбільш затребуваних способів серед усіх існуючих. Під час робочого процесу на металеву деталь виявляється ріжучі вплив. Головним інструментом виступає фреза, що здійснює руху в поздовжньому напрямку. Завдяки їй обробляються торці заготовок, створюється різьблення і поглиблення на металевих поверхнях.
  4. Шліфування. Метод застосовується на заключному етапі обробки, оскільки шліфування є оздоблювальним видом робіт. Структура поверхні набуває прекрасний зовнішній вигляд і гладкість. Як шліфувального інструменту виступають спеціальні стрічки або металеві кола.
  5. Стругання. Технологія застосовується під час роботи з виробами, яким притаманне лінійні форми. Вигнутий різець прямолінійно переміщається по металевій деталі, швидкість руху може варіюватися.
  6. Довбання. Під час застосування методу використовується різець. Дроблення проводиться на спеціальному обладнанні, виконується для обробки металу, що має плоску або фасонну поверхню.

Кваліфіковані майстри своєї справи за найкоротші терміни впораються з будь-яким обсягом робіт незалежно від рівня складності.

Поделиться на своей странице социальной сети: