Лазерне різання – сучасний вид обробки матеріалів

Лазерне різання

Лазерне різання – це тип обробки, які дозволяє вирізати будь-якої елемент з багатьох видів матеріалів. Переважно такий тип різання використовують для обробки металу. Це пов’язано з можливістю оброблення різного рівня складності з найменшими витратами, мінімальні шлюбом (а частіше взагалі його відсутністю) і іншими перевагами.

Зараз існує велика кількість різних видів різання, які все ще актуальні. Але, завдяки сучасній технології, багато виробництв і заводи по роботі з металами майже повністю перейшли на таку різку. Але, багато хто не знає, в чому суть даної технології, а також які переваги. Ми докладніше розглянемо технологію лазерного різання, а також обладнання, яке використовується для такого типу обробки.

Технологія лазерного різання

Промінь лазера – основа даної технології обробки. Основні властивості променя полягають у тому, що він може локалізуватися на необхідної невеликій площі. При цьому створюється енергія, що має високу щільність. Завдяки цьому впливу, відбувається руйнування матеріалу в потрібній локації.

Є певні етапи роботи різання:

 • Спочатку направляють в обрану точку промінь лазера, що впливає на матеріал.
 • Відбувається підігрів матеріалу до заздалегідь заданої температури. Це необхідно для того, щоб метал або будь-який інший матеріал почав плавитися.
 • У заданої локації формується поглиблення.
 • Після чого відбувається закипання в локації дії лазера і після, випаровується.

Саме таким чином, відбувається зміни форми і розмірів за рахунок того, що матеріал плавиться і випаровується в необхідних ділянках.
устаткування

Для роботи з тим чи іншим матеріалом, за допомогою променя лазера, є спеціальне обладнання. Воно може бути різних типів, які відрізняються вартістю, габаритами і типом роботи. Залежно від матеріалу вибирають ту чи іншу установку. Також, ще одним фактором, є загальні економічні витрати (витрати електроенергії та інше).

 • газолазерної установки.
 • Твердотільні.
 • Газодинамічні.

Що відносно газових установок високотехнологічного виду різання, то в даному випадку гази самі по собі представляють робоче тіло. Гази можуть бути прокачані за схемами двом видів: поздовжньої і поперечної. Принцип роботи полягає в тому, що відбувається збудження атомів газу за допомогою електричного розряду, в результаті відбувається випромінювання частинками монохроматичного світла.

У більшості використовується саме вуглекислий газ. Їх перевага в тому, що вони досить компактні, але при цьому зовсім не страждає потужність. Експлуатація такого устаткування дуже проста і вимагає лише базових навичок.

Твердотільні і газодинамічні типи обладнання

Установка твердотільного типу має конструкцію, що складається з лампи накачування і робочого тіла. Що відносно робочого тіла, то найчастіше це зроблений з рубіна стрижень. Рубін, відповідно штучний. Лампа виконує наступну роль в установці: передають необхідне випромінювання на робоче тіло. Що відносно функціонування, то більша частина обладнання такого типу для обробки променем лазера, працює в імпульсному режимі. Але, тим не менш, є твердотільні установки, що працюють безперервно.

Газодинамічне, має досить простий принцип роботи. Газ, який є робочим, нагрівається до 2000-3000 градусів за Цельсієм. Після чого газ на швидкості, що перевищує швидкість звуку, проходить через сопло спеціального призначення. Після, робочий газ охолоджується. Але, таке обладнання має дуже високу ціну, тому через високу собівартість установки і технології, її рідко використовують.

Який матеріал можна обробляти таким методом?

Найчастіше, можна почути про лазерне різання металу, але також, обробляються лазером та інші матеріали, наприклад:

 • Метали.
 • Оргскло.
 • Полістирол.
 • Дерево.
 • Фанера.
 • Папір і картон.

Настільки велика область використання обумовлена ​​тим, що лазерна різка максимально точна. А також залишаються рівні краї, які не потребують додаткової обробки. Тому, наприклад, з паперу та картону, за допомогою лазера можуть виготовлятися листівки або карнавальні маски. З фанери, будь-які дизайнерські елементи. З полістиролу і оргскла елементи для реклами. А також багато іншого.

Але, метал, має особливі властивості, тому саме для нього віддають перевагу такій різання. Лазерну різку використовують для листової сталі до 30 мм, нержавіючої сталі, міді та латуні. А також для сплавів з алюмінію. Краща обробка лазером для металів з невисокою теплопровідністю. Лазерне різання не використовується для металів з високою теплопровідністю, щоб уникнути утворення грата.

Поделиться на своей странице социальной сети: