Лазерне обладнання та його сфери застосування

Лазерне обладнання

Сфери застосування лазерних установок не обмежуються промисловим виробництвом. Останнім часом все частіше лазерні верстати використовуються для особистих цілей, однак ціна приладу не є загальнодоступною. Проте, гідності лазера видно неозброєним оком, що компенсує цінові недоліки приладу:

  1. Промінь лазера може обробити велику кількість заготовок.
  2. Лазер є універсальним засобом для обробки виробів. Він здатний до нарізування різьблення, свердління, гравірування та маркування матеріалів, виключаючи при цьому з процесу виробництва більшість витратних статей.
  3. Високий рівень деталізації приладу.
  4. Мінімальна похибка при роботі з матеріалом, що дозволяє створювати ідентичні один одному товари.
  5. Безвідходне виробництво, що досягається за рахунок малого діаметра лазерного променя і точності позиціонування приладу.
  6. Відсутність механічних і термічних ушкоджень вироби при роботі з ним.

Застосування лазерного верстата

Лазерне обладнання використовується майже в будь-якій сфері промислового виробництва. Найбільш популярними з них по функції різання є:

1. Легка промисловість і виробництво взуття

Тонкі матеріали, використовувані при створенні одягу та взуття, легко піддаються впливу лазерного випромінювання. У зв’язку з цим за допомогою верстатів створюються лекала і викрійки для одягу, наноситься перфорація на взуттєві вироби і реалізуються інші, раніше не доступні людині функції.

2. Металообробка

Лазерне різання металу використовується для автомобільної та суднобудівної промисловості, у військовому і космічному справі, а також інших сферах. Верстат здатний створювати гострі кути, рези і інші елементи для проведення складного конструювання.

3. Рекламна сфера

Дивно, але сфера реклами також задіє в своїй роботі лазерні установки. Зокрема, це відноситься до створення рекламних макетів і візиток, а також створення букв для реклами і різноманітних фігурок.

4. Обробка дерева

Меблева промисловість тісно пов’язана із застосуванням лазерних верстатів. На них піддаються різанні елементи корпусів різної меблевої продукції: від ліжка до дверцята шафи. Лазер допомагає при виготовленні паркетних дощок, фанери для будівництва та ін.

5. Сувенірна продукція та handmade

Виробництво сувенірних виробів також піддається впливу лазерних пристроїв. Всілякі брелоки, магніти та листівки виготовляються за допомогою впливу на заготовки лазерним променем. Такий метод дозволяє випускати велику кількість ідентичною по виду продукції.
Аплікації з численних видів матеріалів, фігурки і прикраси, зроблені власноруч, теж можуть бути оброблені за допомогою лазера.

6. Штампування і друку

Найбільша кількість печаток на даний момент проводиться саме з використанням лазерних приладів.

Що стосується гравіювання і маркування виробів, то тут ситуація дещо інша.
Гравірування лазером наноситься як на метали, так і на матеріали неметаллического характеру. Використовується ця техніка переважно в декорі, оздобленні ювелірних виробів, в створенні предметів посуду і канцелярських товарів, шкіряних товарів, всіляких сувенірів і аксесуарів.

Лазерне маркування працює за однією схемою з граверами. Полягає принцип їх роботи в знятті шару оброблюваного матеріалу по потрібній глибині. Відмінністю є лише той факт, що, на відміну від гравіювання, маркування – обов’язковий атрибут реалізованих споживачам виробів. Це можуть бути розмірні дані про товар, терміни придатності, серійні номери, штрих-коди та інші написи.

Поделиться на своей странице социальной сети: