Художня різка металу

Художня різка

Художня різка металу – це сучасний спосіб створити унікальні вироби для внутрішнього і зовнішнього декору, витончених елементів меблів, а також різноманітної весільної атрибутики. Нові технології, що розвиваються з кожним днем, дозволяють створювати досить неабиякі декоративні вироби з металу. Художня різка металу – це створення малюнка, візерунка, орнаменту, зображення або навіть написи на металевому листі.

Для виконання таких операцій використовують спеціальні верстати і апарати, які здатні обробити метал максимально якісно і в мінімальні терміни. Однак, художнє різання відрізняється від звичайного розкрою металу більш професійними навичками. А також виставляє до того, хто займається фігурною різкою особливі вимоги професіоналізму – знання і досвід роботи.

Приклади готових виробів

За допомогою прийомів художнього різання можна виконати вироби абсолютно будь-якої складності. Комп’ютерне забезпечення, через яке проводитися програмування малюнка або візерунка майбутнього об’єкта, огороджено від участі людських рук.

Художня різка металуНайбільш часто виготовляються вивіски для ресторанів, кафе, барів, клубів. Також за допомогою художнього різання створюються сходи і візерункові панелі до них. Такі вироби відрізняються оригінальністю і витонченістю форм, однак, при цьому абсолютно не втрачають своєї міцності і функціональності.

Крім того, виготовляють авторські рамки для фотографій різноманітних розмірів, ексклюзивні підрамники для картин, годинник і люстри. Дизайнерські підставки з металу під журнальні столики і головах для ліжок стають все більш популярними. А також вазони та підставки під них всіляких форм можуть виглядати дуже стильно і привабливо.

Для екстер’єрів за допомогою фігурного різання можна виготовити унікальні ворота, незвичайні хвіртки, фонтани цікавих форм і металеві елементи для крамничок і лавок.

Для зони відпочинку виготовляють різьблені мангали, унікальні альтанки за авторськими проектами, а також садові меблі.

Як весільний декор художнє різання металу застосовують для виготовлення покажчиків, фамільних гербів, власників для серветок і інші нестандартні рішення для прикраси весільної церемонії.

Методи художньої різки

Двома найпопулярнішими методами, які використовуються для художньої різання металу, є лазерна і плазмова різка. Такі методи зарекомендували себе, як високоефективні і надійні. Головними перевагами плазмового та лазерного різання є максимальна економність і продуктивність.

 1. Плазмова різка .

Струмінь плазми, яка утворена іонізованим газом високої температури розрізає метал по заданому напрямку. Метал практично миттєво нагрівається, проте не втрачає своїх технічних параметрів. Зріз металу при використанні плазмового методу різання виходить рівним і не вимагає подальшої обробки.

Серед головних переваг даного методу:

 • можливість різання візерунків будь-якої складності;
 • гладкий розріз металу;
 • відсутність деформації листового металу;
 • максимально безпечна технологія.

Серед недоліків виділяють лише обмеження товщини зрізу.

 1. Лазерне різання .

Різання металу за заданим шаблоном здійснюється за рахунок лазерного променя. Сконцентрований пучок енергії впливає на метал і нагріває його за частки секунди до температури плавлення. Метал випаровується в місці зіткнення з лазером і виходить акуратний і рівний розріз. Така художня різка металу набрав свою популярність за рахунок цілого ряду переваг, а саме:

 • можливість різання металів різної міцності і товщини (максимально до 20 мм);
 • крім класичного різання можна виконувати гравірування і рельєфну нарізку;
 • краю, незалежно від складності малюнка завжди будуть рівними і гладкими;
 • лазерний метод фігурного різання практично безвідходний;
 • відрізняється досить низьким рівнем виробничих витрат;
 • характеризується максимальною продуктивністю за мінімальні терміни.

Серед основних недоліків даної технології варто виділити відносно високі витрати на електроенергію в порівнянні, наприклад, з плазмовим різанням. Крім того, необхідно уважно і ретельно встановлювати параметри оброблюваного металу. Так як лазер може повністю спалити заготовку при помилковому введенні параметрів. Також необхідно максимально дотримуватися техніки безпеки під час роботи з установкою. Так як при контакті зі шкірою людини опіків не уникнути.

Таким чином, завдяки розвитку науки і техніки сьогодні ми можемо з грубого металу зробити ажурні вироби. Для цього, крім заготівлі, нам необхідний спеціальний агрегат для художнього різкий металу з програмним забезпеченням і джерело енергії.

Завод металоконструкцій Mestro

Поделиться на своей странице социальной сети: