Художня різка металу

Художня різка

Художня різка металу – це сучасний спосіб створити унікальні вироби для внутрішнього і зовнішнього декору, витончених елементів меблів, а також різноманітної весільної атрибутики. Нові технології, що розвиваються з кожним днем, дозволяють створювати досить неабиякі декоративні вироби з металу. Художня різка металу – це створення малюнка, візерунка, орнаменту, зображення або навіть написи на металевому листі.

Для виконання таких операцій використовують спеціальні верстати і апарати, які здатні обробити метал максимально якісно і в мінімальні терміни. Однак, художнє різання відрізняється від звичайного розкрою металу більш професійними навичками. А також виставляє до того, хто займається фігурною різкою особливі вимоги професіоналізму – знання і досвід роботи.

Приклади готових виробів

За допомогою прийомів художнього різання можна виконати вироби абсолютно будь-якої складності. Комп’ютерне забезпечення, через яке проводитися програмування малюнка або візерунка майбутнього об’єкта, огороджено від участі людських рук.

Художня різка металуНайбільш часто виготовляються вивіски для ресторанів, кафе, барів, клубів. Також за допомогою художнього різання створюються сходи і візерункові панелі до них. Такі вироби відрізняються оригінальністю і витонченістю форм, однак, при цьому абсолютно не втрачають своєї міцності і функціональності.

Крім того, виготовляють авторські рамки для фотографій різноманітних розмірів, ексклюзивні підрамники для картин, годинник і люстри. Дизайнерські підставки з металу під журнальні столики і головах для ліжок стають все більш популярними. А також вазони та підставки під них всіляких форм можуть виглядати дуже стильно і привабливо.

Для екстер’єрів за допомогою фігурного різання можна виготовити унікальні ворота, незвичайні хвіртки, фонтани цікавих форм і металеві елементи для крамничок і лавок.

Для зони відпочинку виготовляють різьблені мангали, унікальні альтанки за авторськими проектами, а також садові меблі.

Як весільний декор художнє різання металу застосовують для виготовлення покажчиків, фамільних гербів, власників для серветок і інші нестандартні рішення для прикраси весільної церемонії.

Методи художньої різки

Двома найпопулярнішими методами, які використовуються для художньої різання металу, є лазерна і плазмова різка. Такі методи зарекомендували себе, як високоефективні і надійні. Головними перевагами плазмового та лазерного різання є максимальна економність і продуктивність.

  1. Плазмова різка.

Струмінь плазми, яка утворена іонізованим газом високої температури розрізає метал по заданому напрямку. Метал практично миттєво нагрівається, проте не втрачає своїх технічних параметрів. Зріз металу при використанні плазмового методу різання виходить рівним і не вимагає подальшої обробки.

Серед головних переваг даного методу:

  • можливість різання візерунків будь-якої складності;
  • гладкий розріз металу;
  • відсутність деформації листового металу;
  • максимально безпечна технологія.

Серед недоліків виділяють лише обмеження товщини зрізу.

  1. Лазерне різання металу.

Різання металу за заданим шаблоном здійснюється за рахунок лазерного променя. Сконцентрований пучок енергії впливає на метал і нагріває його за частки секунди до температури плавлення. Метал випаровується в місці зіткнення з лазером і виходить акуратний і рівний розріз. Така художня різка металу набрав свою популярність за рахунок цілого ряду переваг, а саме:

  • можливість різання металів різної міцності і товщини (максимально до 20 мм);
  • крім класичного різання можна виконувати гравірування і рельєфну нарізку;
  • краю, незалежно від складності малюнка завжди будуть рівними і гладкими;
  • лазерний метод фігурного різання практично безвідходний;
  • відрізняється досить низьким рівнем виробничих витрат;
  • характеризується максимальною продуктивністю за мінімальні терміни.

Серед основних недоліків даної технології варто виділити відносно високі витрати на електроенергію в порівнянні, наприклад, з плазмовим різанням. Крім того, необхідно уважно і ретельно встановлювати параметри оброблюваного металу. Так як лазер може повністю спалити заготовку при помилковому введенні параметрів. Також необхідно максимально дотримуватися техніки безпеки під час роботи з установкою. Так як при контакті зі шкірою людини опіків не уникнути.

Таким чином, завдяки розвитку науки і техніки сьогодні ми можемо з грубого металу зробити ажурні вироби. Для цього, крім заготівлі, нам необхідний спеціальний агрегат для художнього різкий металу з програмним забезпеченням і джерело енергії.

Художня різка металу

Художня лазерна різка металу покликана допомогти людині прикрасити його інтер’єр і підкреслити смакові переваги. Нові технології обробки металів дозволяють створювати дивовижні декоративні вироби. Уже кілька років попит на них досить високий.

Що таке художня лазерна різка металу

https://mestro.com.ua/lazernaya-rezka-metalla-kiev/Найоптимальнішим і високотехнологічним способом обробки будь-яких видом металів є лазер. Як ріжучий елемента верстата виступає лазерний пучок енергії, що володіє високою потужністю. Направляти, фокусувати і підвищувати або знижувати концентрацію потужності можна за допомогою комп’ютера.

Спосіб художнього розкрою металевого полотна має на увазі під собою відтворення малюнка, орнаменту, візерунка, написи або зображення на металевому листі певного розміру. Таким чином, потужність лазера концентрується на лініях, які задані на шаблонах і за допомогою високих локальних температур відбувається поділ поверхні металу.

Промінь лазера відрізняється монохроматичністю. Тобто має статичну довжину хвилі, тим самим забезпечуючи точне фокусування на оброблюваної поверхні. Крім того, лазерний пучок, що виходить з установки, має низький показник розсіювання, що полегшує завдання його концентрації на невеликій поверхні виробу. Когерентність променя викликає ефект резонансу, який значно збільшує потужність пучка. Поєднання всіх цих параметрів сприяє створенню справжнього витвору мистецтва з металевого листа.

Лазер здатний впоратися з контуром будь-якої складності.

Ще однією перевагою художньої різання за допомогою лазера є висока швидкість виконання. Скоротити процес можна за допомогою коректно складеного макета, а також правильно запрограмованого обладнання фахівцем.

Варто відзначити, що, створюючи металеві вироби таким чином, не буде потреби в додатковій обробці зрізів. Гладкий зріз буде можливий при повній відсутності механічного впливу на процес різання. Єдиним огріхи буде незначний чорний недогарок на деяких типах металів. І для подальшої обробки (грунтовки, фарбування) його необхідно буде видалити.

Де застосувати готові вироби

екоративні елементи, створені за допомогою художньої лазерного різання металу, стануть справжньою родзинкою вашого інтер’єру чи екстер’єру.

Прикрасити присадибну територію житлового або заміського будинку можна за допомогою:

  • вишуканих стулок воріт;
  • ажурних прольотів зборів та інших огорож;
  • майстерних мангалів;
  • оригінальних сходових прольотів і перил;
  • обмежувачів на балконах;
  • дизайнерської садових меблів.

Приміщення, в яких присутні фігурні елементи з металу, підкреслюють статус і тонкий смак власників. Стулки для каміна, фасад шафи, тумба, журнальний столик, тумба, декоративні написи для стін, дверей, перила та інші вироби вельми популярні в сучасних будинках.

Такий предмет інтер’єру або декору можна ефектно вписати практично в будь-який стилістичний напрямок оформлення приміщень:

  • елегантна класика;
  • індустріальний лофт;
  • аскетичний мінімалізм;
  • практичний хай-тек;
  • романтичний кантрі;
  • затишний шале і ін.

Перевагою металу є можливість суміщення його з іншими матеріалами – фактурним деревом, монументальним каменем, витонченим склом.

Що є кращим продуктом б ви не вибрали, воно в будь-якому випадку буде оригінальним, довговічним, надійним, зносостійким і, звичайно ж, красивим.

Крім побутових потреб вироби, створені методом художньої лазерного різання, користують

  • спецобладнання автомобілів (наприклад, медичних);
  • перфоровані листи;
  • кронштейни для кріплення кондиціонерів, антивандальні решітки;
  • захисні корпусу (наприклад, для вуличних холодильників);
  • торгове обладнання (стелажі, полиці, стійки);
  • рекламне обладнання (стійки для інформаційних і рекламних матеріалів);
  • решітки радіаторів;
  • обладнання для приготування їжі (столи, мийки, витяжки, тумби і т. д.).

Що потрібно для замовлення

Для того, щоб зробити замовлення на заводі металоконструкцій «MESTRO» необхідно мати шаблон. А також заповнити необхідні поля в контактній формі, щоб з вами зв’язалися представники фірми. Вартість робіт буде залежати від типу металу і його товщини. Дана послуга називається “Лазерне різання металу” і докладно описана на сторінці “Послуги”.

Так, ціна за один погонний метр різу для стали і оцинковки становитиме 6,00 грн., А для нержавійки – 10,90 грн., За умови, що товщина металу – 1 мм. Максимальна товщина нержавійки може становити 4 мм. Тоді ціна буде 57,70 грн. Максимальна товщина стали і оцинковки може бути 12 мм. У такому випадку ціна буде складати 59 грн.

Ціни вказані без урахування ПДВ. А мінімальна сума замовлення – 1000 грн.

Таким чином, за допомогою художньої лазерного різання холодний металевий лист можна перетворити в витончене і красиве виріб.