Фундаментні болти, що вони собою являють?

Фундаментні болти є одним з видів спеціалізованих кріпильних деталей. В основі таких болтів – двосторонній прут. Завдяки цьому є кілька особливостей, які роблять такий тип болтів затребуваним в будівництві і монтажі. Основна особливість – це можливість потужної фіксації болтів в фундаменті з одного боку прута. А з іншого є наявність різьблення, що важливо для з’єднання. Вони підходять для кріплення обладнання та будівельних конструкцій. Принцип кріплення аналогічний анкерного болта.
Фундаментные болты
Також, їх перевага обумовлена ​​тим, що сфера використання таких болтів в будівництві досить обширна. Але, тим не менш, не дивлячись на те, що така конструкція кріплення деталі не виглядає складною, виробництво фундаментних болтів дуже трудомістка. Це пов’язано з тим, що їх головне завдання в надійному кріпленні до дуже міцним, а також нееластичним підставах.

Виробництво фундаментних болтів

Як вже було сказано раніше, виробництво дуже складне. Це обумовлено рядом причин. При виготовленні таких болтів слід враховувати високе навантаження, яка робить свій вплив на кріпильну деталь. Саме тому їх виготовляють виключно з високоміцної сталі. Використовують не будь-яку сталь, а її тип підбирають, враховуючи відповідність з типом болта. А також, при підборі стали, обов’язковим фактором є передбачувана навантаження і зона застосування (кліматичні особливості). Завжди важливо враховувати клімат, так як неувагу до даного фактору, в результаті призводить до фатальних порушень технології монтажних робіт.

Саме тому, в більшості випадків вживають нержавіючу або ж вуглецеву сталь. Деякі фундаментні болти покривають цинком, це необхідно для того, щоб підвищити стійкість до корозії. Важливо, що для виробництва таких болтів потрібно обов’язково сучасне і високотехнологічне обладнання.

Типи фундаментних болтів

Можна виділити наступні типи відповідно до ГОСТу:

 • З анкерної плитою, яка розташована на кінці робочої частини. Використовується для заливки фундаменту.
 • Вигнуті. Робоча частина вигнута з двома гайками і шайбою. Також для заливки фундаменту або в його колодязі.
 • Складові. Складаються з двох шпильок (нижньої і верхньої), з’єднуються муфтою. Верхня частина для кріплення обладнання, нижня для заливки фундаменту.
 • Знімні. Є анкерная плита і шпилька. Такий тип фундаментного болта встановлюють до того, як почнеться бетонування фундаменту. А ось шпильки, встановлюються після повного пристрої фнудамента.
 • Прямі. У вигляді прямих прутків, на яких є різьблення і гайки. Встановлюються в колодязі готового фундаменту.
 • З конічним кінцем. Мають робочий кінець конічної форми. Іноді також має розсувний цанга або втулка для міцного закріплення болта в бетон. Фіксація відбувається за допомогою розсувної цанги. Або ж віброзануренням в розчин цементу.

Анкерный блок

Класифікація фундаментних кріпильних елементів за ознаками

Фундаментный болтКрім того такі болти класифікують за кількома ознаками. Один з них – експлуатаційні умови, тут можуть бути болти силові (для високого рівня динамічного навантаження), для малого навантаження і конструктивні. Друга ознака – установка в фундаменті. В даному випадку, болти можуть бути глухими, яким потрібна фіксація в самому бетоні тільки за рахунок форми і заставні.
Метод кріплення безпосередньо в самому фундаменті дуже важливий і також є одним з ознак класифікації. Фундаментний болт може або заливатися бетоном, або закріплюватися вже безпосередньо в колодязі. Що важливо, в колодязях болти закріплюються за допомогою клейкої суміші. Найчастіше це клей на епоксидній основі, також може бути і силоксанова основа.

Сфери застосування фундаментних болтів

Болт фундаментныйСфера застосування такого типу кріплення дуже широка. Це можуть бути будівлі будь-якого типу, від невеликих одноповерхових до висотних будівель. Також, використовують для побудови дамб і навіть звичайних і атомних електростанцій. Саме тому, вони абсолютно незамінні в будівництві.
Таке глобальне застосування фундаментних кріплень обумовлено тим, що з їх допомогою відбувається міцна фіксація конструкції або технологічного обладнання в фундаменті. А від цього залежить і довговічність, і безпеку, і навіть якість роботи встановленого обладнання. Що відносно встановлення обладнання, то це дуже важливо для сталої роботи в промислових цехах. Фундаментні болти повинні бути виготовлені за ГОСТом і відповідно до умов, в яких будуть в подальшому використані (призначення споруди, кліматичні умови, потрібні для встановлення обладнання).

Болт фундаментный М36х1200

 

Болт фундаментный М36х1200

Previous
Next

Фундаментний болт М36х1200мм

Довжина різьби 250 мм
Ціна 520 грн
Комплектація 2 гайки +1 шайба
ЗАМОВИТИ

  Оформити замовлення

  Болт фундаментный М24х100

   

  Болт фундаментный М24х 10000

   

  Болт фундаментный М24 х 1000

  Previous
  Next

  Фундаментний болт М24х1000мм

  Довжина різьби 200 мм
  Ціна 300 грн
  Комплектація 2 гайки +1 шайба
  ЗАМОВИТИ

   Оформити замовлення

   Болт фундаментный М24

    

   Болт фундаментный М24х1000

   Previous
   Next

   Фундаментний болт М20х800мм

   Довжина різьби 150 мм
   Ціна 250 грн
   Комплектація 2 гайки +1 шайба
   ЗАМОВИТИ

    Оформити замовлення

    Болт фундаментный М30.х900

     

    Болт фундаментный М30х900

    Previous
    Next

    Фундаментний болт М30х900мм

    Довжина різьби 150 мм
    Ціна 360 грн
    Комплектація 2 гайки +1 шайба
    ЗАМОВИТИ

     Оформити замовлення