Механічна обробка: фрезерні роботи по металу

Фрезерні роботи по металу

Що таке механічна обробка? Це обробка будь-заготовки з різних матеріалів за допомогою спеціального механічного впливу з метою створення потрібної у виробництві деталі, відповідної заданим нормам, формою і розмірами.

На сьогоднішній день в машинобудуванні використовується три види механічної обробки.

  1. Обробка різанням. Цей тип обробки включає наступні види: точіння, розточування, шліфування, свердління, притирання, стругання, обкатування, зенкування, шліфування, суперфінішірованіе, хонінгування, довбання, протягання, розгортання, фрезерування. Така обробка виконується на спеціальних верстатах, здатних різати метал.
  2. Пластична деформація, яка включає ковку, пресування, штампування, накочування різьби. Цей вид обробки матеріалу виконується за допомогою впливу зовнішньої сили, яка в подальшому дозволяє металу змінювати свою форму, фізико-механічні властивості і розміри.
  3. Електрофізичних (електроїськровая, електроімпульсна, електродугова) – обробка, яка проводиться за допомогою специфічних явищ електричного струму (серед них іскра, імпульс і дуга).

Одним з найбільш затребуваних на сьогодні видів механічної обробки є фрезерні роботи. Що ж має на увазі під собою цей вид робіт?

Фрезерні роботи

Фрезерні роботи – це один з основних видів механічної обробки, який здійснюється за рахунок спеціального інструменту (фрези). Фреза – це багатолезовий ріжучий інструмент, що зовні нагадує диск із зубами. Вона призначена для фрезерування або, іншими словами, для обробки різних поверхонь. Сьогодні застосовують велику кількість фрез, які розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і за завданнями, які ставляться перед ними.

Фрезерні роботи залежно від обраного способу обробки і інструменту поділяються на 3 види:

  • торцеве фрезерування;
  • кінцеві фрезерування;
  • фасонне фрезерування.

Кожен з цих видів обробки металу відрізняється за такими критеріями, як напрямок руху фрези, зручність закріплення металевої заготовки і розташування шпинделя верстата.

Сьогодні все фрезерувальні роботи (механічна обробка) здійснюються за допомогою різних спеціально передбачених для того чи іншого типу обробки верстатів. Всі верстати такого роду (інструменти) наділені особливими можливостями і характеристиками, які дозволяють працювати з абсолютно різними видами і типами металів. Жодна механічна обробка не обходиться без наявності у виробництві таких верстатів, що дозволяють обробляти конічні, циліндричні, фасонні та торцеві поверхні, а також дають можливість при необхідності нарізати різьблення, відрізати частину металевої заготовки, обробити отвір свердлінням.

Всі фрезерні роботи та інші види так званої механічної обробки матеріалів виконуються на професійному обладнанні кваліфікованими фахівцями, які мають особливі професійні навички і знання в цій галузі.

Поделиться на своей странице социальной сети: