Фрезерні роботи по металу

Фрезерные работы по металлуФрезерування металу – це одна з основних різновидів його обробки. Якщо верхній шар металевої заготовки потрібно зрізати, на нього впливають фрезою або фрезером. Цей зубчастий інструмент встановлюється і швидко обертається у фрезерному верстаті, стикаючись із заготівлею, яка, в свою чергу, робить поступальні рухи назустріч. Таким чином, майстер зрізає з деталі шари металу різної товщини, поки не досягне бажаного результату.

На фрезерному верстаті обробляють такі види металу як бронза, латунь, сталь, титан, чавун. Міцність металу не впливає на фрезерну обробку. При цьому потрібно досягти необхідного показника шорсткості і класу точності. Багато в чому це залежить від правильно обраного інструменту і режиму різання.

Класифікація фрез

Фрези бувають цельностнимі або зі вставними пластинками з інших твердих матеріалів.

Залежно від сфер застосування, типу і положення зубців і способу кріплення на верстаті, фрези ділять на чотири основні види:

  • Циліндричні фрези встановлюються на горизонтально-фрезерні верстати. Ними обробляють горизонтальні поверхні до 120 мм.
  • Торцеві фрези використовують на вертикально-фрезерних пристроях. Найчастіше ними зручніше обробляти площині з двох причин. По-перше, вони працюють більш плавно. По-друге, їх кріплення в шпинделі, який затискає фризу, є більш жорстким.
  • Дисковими фрезами обробляють канавки і пази. Такі фрези бувають пазовими, дво- і тристоронніми. Перші корисні для обробки неглибоких пазів, другі і треті – мають більше зубів.
  • Кутовими і кільцевими фрезами працюють з похилими площинами і кутовими пазами, а також глибокими пазами і контурними виїмками. Перші, в свою чергу, діляться на однокутові і двухуглові.
  • Шнопочной фрезою можна свердлити отвори.

Крім цих, є багато інших видів фрез.

Способи фрезерування: переваги і недоліки

Зазвичай виділяють два основних способи, якими на заводах може виконуватися фрезерування металу.

  • Перший метод називається «зустрічний», так як подача металевої заготовки йде назустріч напрямку обертання фрези. Таку обробку роблять найчастіше. Вона відрізняється плавністю навантаження на верстат і міцністю обробленої поверхні, так як фреза ущільнює метал.
  • Другий спосіб – «попутний», тобто напрямок подачі заготовки збігається з напрямком обертання фрези. Цей метод краще вибирати, якщо заготовка не має кірки, і якщо матеріал через обробку схильний до зміцнення. Деталь, оброблена таким способом, має гарну шорсткість. Однак якщо обробляти грубі неоднорідні поверхні, то інструмент швидко затупляется.

Етапи фрезерування металу

На першій стадії майстер виконує чорнові роботи. З поверхні знімається об’ємна стружка, щоб зробити профіль вироби. Це можливо завдяки зустрічному фрезерованию. На першому етапі не стоїть завдання точної обробки. Припуск може становити близько 7 мм.

Наступний етап – проміжний, це напівчистове роботи. На цій стадії майстер досягає більш високої точності.

Заключний етап – чистові роботи, де припуск не перевищує 1 мм. Такого результату досягають за допомогою попутного фрезерування.

Таким чином, кожен із способів обробки доцільний для певного виду робіт, а також має свої переваги. Крім того, з деталями можна працювати по горизонталі, по вертикалі і під кутом. Це дозволяє шліфувати, гравірувати і наносити візерунки. Фрезерування металу використовується в металообробці і машинобудуванні.

Завод металоконструкцій Mestro