Фарбування металоконструкцій

Фарбування металоконструкцій, для чого може бути застосована?

Фарбування металоконструкцій виконується не тільки в якості поліпшення зовнішніх показників металевих конструкцій. Дані роботи виконуються також для поліпшення якісних показників. Наприклад, для попередження корозійних руйнувань матеріалу конструкцій. Крім того, саме фарбування металоконструкцій може підвищити термін експлуатації конструкцій з металу.

Зазвичай, фарбування проводиться і для матеріалів для швидкомонтованих будівель і для сходів і інших будівель, а також виробів з металоконструкцій. Важливо врахувати, що така категорія оздоблювальних робіт не завжди застосовується. Але, на жаль, відсутність покриття спеціальною фарбою може привести до механічних пошкоджень і навіть руйнування металевих конструкцій. Тому, не слід нехтувати фарбуванням конструкцій з металу.

Таким чином, можна виділити три основні етапи в процесі фарбування:

  • Підготовка поверхонь металоконструкцій.
  • Грунтовка металевих конструкцій.
  • Безпосередньо сама фарбування.

Як виконується підготовка до фарбування металевих конструкцій?

Спочатку, необхідно підготувати саму поверхню металоконструкцій. Від цього етапу буде залежати якість фарбування, а ще її захисні функції. Є два види очисних робіт: вручну або ж з використанням спеціальної техніки. Якщо площа, яку необхідно обробити велика, то краще віддати перевагу техніці. Зазвичай може знадобитися очистити метал від іржі, забруднень, а також можливо строго покриття і будь-яких інших сторонніх нальотів.

Якщо очищення проводять руками, то використовують спеціальні щітки і наждачний папір, також може знадобитися болгарка, але виключно зі шліфувальним кругом. Що відносно техніки спеціального призначення для очищення металоконструкцій перед фарбуванням, то найкраще використовувати піскоструминну машину.

Чи завжди необхідно знімати старе покриття? Ні, якщо після перевірки на міцність адгезії стало зрозуміло, що стара фарба тримається добре, то можна робити покриття на її основі. Що відносно знежирення поверхні, то така необхідність буде за умови, що фарбування металоконструкцій полімерна або виконуватися буде методом занурення. І, крім того, важливо знежирювати, якщо був маслянистий наліт. У разі ручної роботи, знадобляться спеціальні засоби.

Грунтовка, як окремий етап фарбування

Грунтовка перед нанесенням необхідного покриття, важливий і незамінний етап. Тому що головна функція такого покриття – це зв’язати саму металеву поверхню конструкції разом зі спеціальною фарбою. Важливо відзначити, що саме в ґрунтувальні матеріалі присутні компоненти, які запобігають корозійні руйнування. Необхідно підбирати ґрунтовку, яка буде добре взаємодію з видом і фірмою фарби.

А ще, на даний момент нерідко використовуються склади, які виконують відразу дві функції. Тобто це одне покриття, яке одночасно включає в себе ґрунтовку і фарбу. Такий тип називають грунт-емаль. Аналогічний тип фарби також є з перетворювачем іржі. Їх часто використовують, мотивуючи тим, що це полегшує підготовчі роботи, які передують фарбування. А також є досить бюджетним варіантом.

Фінальний етап – фарбування

Вибір фарби залежить від загального обсягу робіт, а також від подальших умов експлуатації і вимог. Крім того, можуть бути різні технології нанесення покриття. Наприклад, для дрібних деталей металоконструкцій, можна використовувати фарбування пензлем. Крім того, така технологія підійде і для решіток з металевих конструкцій. Якщо деталі металевих конструкцій невеликі і плоскі, можна використовувати валик.

Часто використовують розпорошення, тому що у нього достатньо широка область застосування. Для фарби, в’язкість якої досить-таки низька, слід застосовувати розпилення повітряне. Для нього застосовуються фарбопульти. А ось для великих обсягів робіт використовують високотехнологічний метод – безповітряний розпорошення. Але, така технологія оздоблювальних робіт вимагає спеціального обладнання та професійних навичок.
Якщо ж деталі металевих конструкцій дуже невеликі, то можна проводити фарбування за допомогою занурення. Один з найбільш поширених, а також використовуваних типів фарбування – це полімерна технологія. Але, якщо є складнощі з доставкою металоконструкцій в майстерню або на завод, то такий метод не підійде. Тому, для збереження коштів і високого кінцевого результату, краще замовляти фарбування там же, де і металоконструкції. Фарбування металоконструкцій здійснюється в MESTRO виключно якісними матеріалами.

Завод металоконструкцій Mestro – виготовлення металоконструкцій

Поделиться на своей странице социальной сети: