Будівництво. Швидкомонтовані будинки

Швидкомонтовані будинки

Всі швидкомонтовані будинки об’єднують три основні ознаки. Невелика вага складових конструкцій, відносно легкий з технологічної точки зору процес складання і досить прості, «неутяжеленние» фундаменти. Тому такі будови характеризуються відносно низькою ціною і високою швидкістю зведення.

Споруда швидкого спорудження, як, втім, і будь-якої будівлі, починається з формування фундаменту. Залежно від типу будинку в даному випадку використовуються три різновиди фундаменту:

  1. стрічковий,
  2. свайно-гвинтовий,
  3. монолітна залізобетонна плита.

Ніяких додаткових зміцнюючих конструкцій в фундаментах швидкомонтованих будинків не потрібно. Оскільки середній тиск квадратного метра стіни такого будинку не перевищує 0.5 кПа. Для порівняння, стіна з найтоншого повнотілої цегли (товщиною двадцять п’ять сантиметрів) пресує грунт тиском 5 кПа.

Після пристрою фундаменту починається будівництво самого будинку. І тут є деякі відмінності в технології залежно від типу будинку.

Панельні будинки

Панельні будинки зводяться з рамної конструкції і обшивки. В якості обшивки використовуються панелі, які збираються на підприємстві-виробнику. До складу панелей входять утеплювальний шар, вогнетривкий шар, шар внутрішньої гідроізоляції і шар захисту від впливу зовнішнього середовища (так званої, вітрозахисту). Панелі монтуються на зібраний каркас з дерев’яного бруса. Після чого вставляються двері і вікна і виробляються внутрішнє оздоблення і зовнішнє облицювання будинку. В середньому, від початку збирання до чистової обробки (не рахуючи підготовки фундаменту) йде близько сорока днів.

Щитові будинки

Для щитових будинків основою також є рамний каркас. На який монтується обшивка, що є додатковим зміцнює елементом. Елементами обшивки є щити, які збираються, як правило, прямо на місці будівництва з дерев’яних деталей. Стіни з щитів збільшують міцність конструкції, підвищуючи її здатність навантаження. Для обробки внутрішніх приміщень зазвичай використовуються елементи з дерева або гіпсу – крім декоруючих функції, вони покращують тепло- і звукоізоляційні характеристики споруди. Незважаючи на це, проживати в каркасно-щитових будинках можна тільки в теплу пору року. Будинок зводиться за два – три дні.

Будинки з SIP панелей

Будинки з сендвіч (SIP) – панелей будуються за так званою канадською технологією. Вона полягає в тому, що дерев’яний каркас (деталі для якого виготовлені на підприємстві) оббивається тришаровими клеєними плитами (панелями). Їх структура нагадує знамените англійське блюдо (звідси і назва). Хлібними скибками служить ОСП, а начинкою – пінополістерол, пінополіуретан, поліпропілен, мінеральна вата і навіть скловолокно. Шари сендвіча з’єднуються між собою гарячим або холодним пресуванням.

Панелі випускаються на спеціалізованому підприємстві і відрізняються досить великими розмірами і універсальністю. Можуть використовуватися і для зведення стін, і для спорудження перекриттів і для монтажу даху. Подібні будинки характеризуються прекрасними експлуатаційними властивостями (наприклад, по щумо-, тепло- і вологоізоляції вони не поступаються найдорожчим натуральним матеріалам) і легкістю конструкції. Монтаж теж досить простий – він здійснюється за допомогою довгих саморізів або кріплення під шпонку.

Однією з різновидів будинків з сендвіч-панелей є будівля з металоконструкцій . Каркас такого будинку будується з легкого металу, а в якості обшивки панелі виступає оцинкована сталь або алюцинк (сплав цинку і алюмінію). Залежно від обсягу будівлі і матеріалу конструкції будинку з SIP-панелей будуються за сорок – шістдесят днів.

Модульні будинки

Модульні будинки складаються і цілісних великих плит ( до десяти п’ятнадцяти метрів в довжину і до двадцяти п’яти сантиметрів завширшки), які одночасно є і стінами, і несучою конструкцією, т. е. каркасів в таких будинках не передбачено. Елементи модульних готовий виготовляються на підприємстві максимально готовими для монтажу – в плитах навіть виконані кабель-канали та вентиляційні шахти. Їх залишається тільки змонтувати на фундаменті, що з урахуванням часу готовності і простотою технології складання займає мінімальну кількість часу. У разі переїзду модульні будівлі легко демонтуються і настільки ж легко збираються на новому місці.

Поделиться на своей странице социальной сети: